Bekarlığa Veda Partinizi Ucuza Getirmenizi Sağlayacak 7 Öneri!

Bekarlığa veda partileri ülkemizde de artık çok popüler. Yakın kız arkadaşlarınızla düğün öncesi stres atmak ve doyasıya eğlenmek istiyorsanız, bekarlığa veda partisi tam aradığınız organizasyon! Düğün için tonlarca para harcamışken partiye çok masraf yapamam diyorsanız bekarlığa veda partinizi kolaya ya da ucuza kaçmış gibi görünmeden ucuza getirmeniz mümkün. İşte bekarlığa veda partinizi ucuza getirmenizi ve bolca övgü almanızı sağlayacak 7 öneri:

1) Yardım İsteyin!

Maddi ve manevi olarak tek başınıza bir parti düzenlemek neredeyse imkansızdır. Bu yüzden size yardımcı olacak birini bulmaya çalışın. Kardeşinizi, arkadaşınızı ya da nedimenizi yanınıza alın ve işleri bölüşün. Tüm masrafları ve işleri eşit bir şekilde bölüşün ki tüm yük tek bir kişinin üzerine binmesin.

2) Yemek Yerine Şeker İkram Edin!

Yemekli bir parti vermek yerine gelenlere hafif atıştırmalıklar ya da şeker ikram edin. Parti saatini ara bir saat olarak belirleyin ki davetliler partiye gelmeden önce yemeklerini yemiş olsunlar. Örneğin; öğleden sonra 2 ya da akşam 9’u tercih edin; çünkü öğle yemeği genelde 12’de ve akşam yemeği genelde 7’de yenir.

düğün

3) Süslemeleri ve Dekorasyonu Kendiniz Yapın!

Dekorasyona tonlarca para harcamak yerine internetten bulabileceğiniz tariflerle kendiniz yapın. Bu sayede tonlarca para harcadığınız süslemelerin parti sonrası çöpe gitmesine daha az üzüleceksiniz.

kır_düğünü

4) Davetiye Göndermek Yerine Mail Atın!

Davetlilere davetiye göndermek yerine mail yoluyla haber verirseniz hem paradan hem zamandan tasarruf etmiş olacaksınız; hem de birçok ağacın kesilmesini önleyeceksiniz. Tek yapmanız gereken davetlilerin mailini bulmak ve süslü yazılar ve resimlerle davetinizi çekici kılmak!

5) Parti İkramlarını Kendiniz Yapın!

Evinizde hali hazırda bulunan malzemelerle yapacağınız çikolatalı kurabiyeler, kekler ya da süslü mumlarla hem davetlilerinizi mutlu edin hem de paradan tasarruf edin!

Karpuz Pastası Tarifi

6) Davetli Listesini Daraltın!

Yıllardır konuşmadığınız ve iletişime geçmediğiniz insanları partinize davet etmeyin. Davetli listenizi mümkün olduğunca sınırlayın. Böylece partinizde en samimi arkadaşlarınızla doyasıya eğlenecek ve yine tasarruf edeceksiniz.

7) Partinizi Pahalı Mekanlarda Yapmayın!

Bekarlığa veda partinizi romantik bir çiçek bahçesinde ya da havuz kenarında yapmak ne kadar güzel olacak olsa da masraflar da o kadar fazla olacak! Bunun yerine partinizi kendi evinizde ya da bir akrabanızın ya da arkadaşınızın bahçeli evinde yapın. Merak etmeyin, partiye gelecek olanlar zaten sizinle her yerde eğlenebilecek ve mutlu olacak insanlar.

bekarlığa_Veda

8) Hazır Gıdalar Servis Etmeyin!

Partinizde yemek sunmak istiyorsanız, hazır ve pahalı gıdalar servis etmekten kaçının. Hazır peynirler ya da mezeler servis etmek yerine kendi yaptığınız küçük aperatifler ve meyve tabaklarını sunun.