Bu Renk, Tam Benim Rengim!

Newton’un şeffaf bir kristalden bir ışık hüzmesini geçirdikten sonra elde ettiği renkleri görmesinden bu yana, renkler hayatımızı anlamlandırmaya, yönetmeye başladı… Odamızın rengi, mobilyalarımızın rengi, kıyafetlerimizin rengi, kısacası hayatımızdaki her şeyin rengi bizim için oldukça önemlidir. Ancak renkleri çoğunlukla gözümüze hoş geldikleri için ya da iyi hissettirdikleri için tercih ederiz.Peki renk tercihinize göre dışarıdan nasıl algılandığınızı merak ediyor musunuz? İş görüşmesine gittiğinizde tercih ettiğiniz kıyafet rengine göre kanaat oluşturduğunuzu, ilk buluşmanızda seçtiğiniz kıyafetin rengi yüzünden yanlış algılandığınızı hiç düşündünüz mü? Burcunuz ile seçtiğiniz kıyafetlerin rengi uyumlu mu? Seçtiğiniz renkler sizi yansıtıyor mu? Gelin, bir bakalım!renkli_kıyafet

Kıyafette renk tercihiniz;

Sarı ise; dışarıdan bakanlar sizin dost canlısı olduğunuzu düşüneceklerdir. Sarı, kendinizi mutlu hissetmenizi sağlar. Ancak ciddi görüşmelerde heyecanlı ve korkak biri gibi algılanmanıza neden olabilir. Tüm renkler ile uyumlu olan tek burç Kova için sarı tonları idealdir.

Gri ise; insanlar sizin ciddi olduğunuzu düşüneceklerdir. Ancak belki de sizi fark etmeyeceklerdir bile. Gri öz güven eksikliğinin göstergesidir. İş görüşmelerinde asla tercih etmemelisiniz. Oğlak burcu iseniz, gri renkle kendinizi koruma altına alabilirsiniz.

Kırmızı ise; dışarıdan bakanlar sizin enerjik ve sempatik olduğunuzu düşüneceklerdir. Kırmızı, tutku ve şehvetin de rengidir. İş görüşmeleri ve ilk buluşma için uygun bir renk olmayacaktır. Aynı zamanda kırmızı, sizi meydan okuyan ve ilgi çekmeye çalışan biri gibi gösterebilir. İlk kez bulunacağınız ortamlarda kırmızıdan kaçınmalısınız. Koç burcu iseniz, kırmızı tam size göre!burçlar

Koyu mavi ise; dışarıdan bakanlar sizin güvenilir olduğunuzu düşüneceklerdir. Kendinize güvendiğinizi hissettirmek istiyorsanız kıyafetlerinizde koyu maviyi çekinmeden tercih edebilirsiniz. Koyu mavi aynı zamanda mantığınızla hareket ettiğinizin de bir göstergesidir. Tüm bu özelliklerin yanı sıra koyu mavi, duygu eksikliğinin ve arkadaş canlısı olmadığınızın da bir göstergesi olabilir. Koyu renk bir kıyafeti hangi durumda tercih edeceğinize dikkat etmelisiniz. Boğa ve Aslan burçlarının rengi koyu mavidir.

Yeşil ise; dışarıdan bakanlar sizin sakin bir insan olduğunuzu düşüneceklerdir. İş görüşmelerinde yeşili tercih etmemelisiniz. Bu tür görüşmelerde yeşil, sizi sıkıcı ve enerjiden yoksun gösterir. Balık burcuysanız, yeşil kendinizi huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Açık mavi ise; dışarıdan bakanlar sizin yaratıcı bir kişiliğe sahip olduğunuzu düşüneceklerdir. Açık mavi, aynı zamanda iletişime açık olduğunuzun da göstergesidir. Yaratıcılık gerektiren işler ile ilgili iş görüşmelerine giderken açık maviyi tercih edebilirsiniz. Terazi ya da Yengeç burcuysanız, açık mavi sizin renginiz. Size sakinlik ve dinginlik getirir.burca_göre_renk_seçimi

Pembe ise; dışarıdan bakanlar sizin sıcak ve şefkatli olduğunuzu düşüneceklerdir. Pembe, sevgi dolu olduğunuzu gösterir. Ancak ilk buluşmada pembe tercih ederseniz, karşınızdaki kişi sizin ilgiye muhtaç olduğunuzu düşünerek ürkebilir. Yay burcu iseniz, pembe renkli kıyafetler size heyecan ve canlılık katacaktır.

Kahverengi ise; size dışarıdan bakanlar güvenilir olduğunuzu düşüneceklerdir. Ancak kahverengi ciddi ve espri anlayışından yoksun olduğunuzu düşündüreceği için arkadaş toplantılarında tercih etmemelisiniz. Akrep burcu iseniz, kahverengi sizi güvende hissettirecektir.

Beyaz ise; dışarıdan bakıldığında açık ve net bir kafa yapısına sahip olduğunuz düşünülecektir. İş ile ilgili toplantılarda tercih edebilirsiniz. Beyaz sizin verimli olduğunuz algısını uyandırır. Ancak soğuk ve ulaşılmaz olduğunuzu da hissettirebilir. Başak ya da İkizler burcuysanız, beyaz size en uygun renktir.

Siyah isedışarıdan otoriter ve güçlü olarak algılanırsınız. Aynı zamanda sofistike ve büyüleyici olduğunuzu düşündürürsünüz.