Bu Yaz Karadeniz Turu Yapmak İçin 6 Neden

Seyahat etmeyi, yeni kültürler ve yeni insanlar tanımayı, sürekli olarak keşfetmeyi sevmeyen insan pek yoktur. Siz de seven insanlardan biri misiniz? Peki rotanızı belirlediniz mi? Belirlemediyseniz gelin şöyle. Yurt dışından önce kendi yurdunu köşe bucak öğrenmenin daha önemli olduğunu savunanlar için Karadeniz, son zamanlarda en popüler seçeneklerden biri. Doğaya âşıksanız, sonsuz güzellik sunan cömert manzaralarla buluşmak, ciğerlerinizi oksijene doyurmak istiyorsanız, yeterli bütçeniz de varsa bu sene Bodrum, Çeşme, Antalya gibi kalabalık tatil bölgelerinden kaçıp Karadeniz’e sığınmak harika bir fikir olabilir.

İşte harika bir Karadeniz turu yapmak için 6 geçerli neden:

1. Betonlaşmaya Veda

Gönül ister ki hayattan yorulduğunuz her anda, kendinizi doğanın şefkatli kollarına bırakabilesiniz; ancak özellikle büyük bir şehirde yaşıyorsanız bu hiç mümkün olmuyordur. Sene boyunca bolca beton yapıya maruz kalıyor hem bedeninizi hem de ruhunuzu doğanın şahane etkilerinden eksik bırakıyorsunuz demektir. Tüm bunlara kısa bir mola verip yeşilin her tonuna şahit olarak ruh ve beden sağlığınızı besleyebilmek, sene boyu ihtiyacınız olan enerjiyi depolayabilmek için Karadeniz turu harika bir seçim olacaktır.

karadeniz

2. Çayın En Güzelini Tadabilirsiniz

Genel olarak çayı aşırı bir şekilde seven bir milletiz. Eğer ki siz de çaya âşık bir bünyeye sahipseniz en lezzetli çayı tadabileceğiniz tek rota Karadeniz olacaktır. Aynı zamanda Karadeniz’de çayın üretiminden bardaklara gelişine kadar geçirdiği yolculuğa bizzat tanık olabilir, harika bir deneyim yaşayabilirsiniz.

3. Samimiyetle Buluşursunuz

Türk insanı, genel olarak misafirperverdir; ancak Karadeniz insanı daha bir başkadır denebilir. Karadeniz insanının sımsıcak tavırları, dürüstlükleri, samimiyetleri ile buluşur tüm sene ihtiyacınız olan duyguları depolayabilirsiniz.

4. Ferahlarsınız

Birçok tatil bölgesinde güneşin kavurucu sıcağına maruz kalırken Karadeniz’in serin yaylalarında belki de üşüyebilirsiniz. Temiz hava, serinlik ve büyüleyici manzaraların buluştuğu yaylalarda müthiş zamanlar yaşayabilirsiniz.

5. Profiliniz Canlanır

Eğer ki siz de sosyal medyada paylaşım yapmayı sevenlerdenseniz Karadeniz turu, ruhunuza iyi gelirken profilinizin de canlanmasını sağlar. Müthiş manzaralar, samimi hayat kareleri yakalar, anlatacak bir sürü anı edinir, profilinizde paylaşacak kaliteli birçok içeriğiniz oluşur.

6. Damaklarınız Sevinir

Karadeniz’in yapaylıktan uzak tertemiz yaşantısı sayesinde her zaman yediğiniz birçok lezzetin çok daha güzelini tadabilirsiniz. Her zaman yediklerinizin aslında ne kadar sahte olduğunu fark edip üzülürken damaklarınızı sevindirir, midelerinize bayram ettirebilirsiniz. Tur sonunda bölge halkından evinizde depolamak için yolculuğa dayanıklı birkaç yiyecek satın almak da harika bir karar olur, bizden söylemesi.

Karadeniz, o denli etkileyicidir ki tüm şehir yaşantınızı, tüm kariyerinizi, tüm tahsilinizi yakıp oralara yerleşmek için kalbinizin atmasına neden olabilir. Doğru bir karar mı olur bilemeyiz; yani oralara gitmeden bu ihtimali de düşünmenizde fayda var deriz.