Burcunuza Göre Giyinin: Hangi Burç Ne Tarz Giyinmeli?

Her burcun kendine özgü karakteristik özellikleri olduğu gibi kıyafet tarzı da bulunur. Nasıl mı? Doğduğunuz ay kişilik yapınıza etki eder, kişilik yapınız da yaşam tarzınıza etki eder. Dolayısı ile burcunuz, size hangi kıyafetlerin daha uygun olduğunu fısıldar.

Burçların karakter özelliklerine uyum gösteren kıyafet önerileri bizden, uygulama kararı sizden. İşte “Hangi burç nasıl giyinmeli? sorusunun cevapları:

 • Koç Burcu

Karakter olarak iddialı olmayı seven koç burçlarının kıyafet seçimleri de iddialı olmalıdır. Özel hayatında da iş hayatında da vücut hatlarını ortaya koyan seçimler ile ön planda olmayı başararak mutluluğu yakalayabilirler. Spor bir giyim tarzında dahi renk seçimi canlı, enerjik ve göz alıcı olmalıdır. Kıyafetleri tamamlayan aksesuarlar da büyük ve gösterişli olmalıdır.

koc-burcu

 • Aslan Burcu

Ruhu liderlik duyguları ile yoğrulmuş olan aslan burcu daima gösterişli seçimleri ile konuşulmayı sever. İpek, saten, payet gibi pahalı kumaşlar; transparan, parlak seçimler aslan burcunun iddialı karakterini yansıtabilir.

koc-burcu

 • Terazi Burcu

Terazi burcu, moda konusuna yakından ilgilidir. Sezonun en trend parçalarından oluşan, vücudu ön plana çıkaran iddialı seçimler terazi burçları için doğru karar olacaktır. Kombinleri tamamlayan aksesuarların da sıcak renklerde olması terazi burçlarını oldukça mutlu edebilir.

balik-burcu

 • İkizler Burcu

İkizler burcu; çoğu zaman ruh halleri her ne kadar uyumlu olmasa da kıyafet seçimlerinin her daim uyumlu olmasına dikkat eder. Spor bir şıklık sağlamak, ikizler burcuna göre en doğru tarz olabilir. Bunun için mümkün olduğunca enerjik seçimler yapılmalıdır. Aksesuar seçimleri de olabildiğince renkli ve mümkünse özel yapım ürünler olmalıdır.

burc-yorumlari

 • Başak Burcu

Genel olarak nahif bir yaşam tarzını benimseyen başak burçları için en doğru giyim tarzı klasik ve sade seçimlerden oluşur. Yumuşak renk geçişleri, özel detaylardan oluşan son dokunuşlar ile süslenmiş tüm kıyafetler başak burcunun ruhunu iyi bir şekilde yansıtacaktır.

yengec-burcu

 • Yay Burcu

Gizemli görünmeyi seven yay burçları, aynı zamanda prestijli ve aykırı görünmeye bayılır. Dinamik ruhlarını en iyi şekilde yansıtacak giyim tarzı sportif seçimlerden oluşur. Gözlükler, taşlı takılar, farklı çantalar yay burcu için en uygun aksesuarlardır.

akrep-burcu

 • Yengeç Burcu

Duygusal ve hassas olsalar da kadın ya da erkek olsun vücutlarını göstermeyi seven yengeç burçları; saten, tül, dantel detaylardan hoşlanır. Sade ama etkili bir çizgiye sahip kıyafetler, haki, yeşil, kahverengi gibi renk seçimleri yengeç burçlarını mutlu eder.

burçlar

 • Boğa Burcu

Minimalizm ve elitizm peşinde olan boğa burçlarının giyim tarzı da özel seçimlerden oluşmalıdır. Gösterişsiz ancak özel, canlı ancak mat renkler, klasik, salaş tarzda kıyafetler boğa burçları için idealdir.

basak-burcu

 • Akrep Burcu

Her daim gizemli ve seksi görünmeyi seven akrep burçları için en doğru seçim saten ve parlak koyu renk kumaşlardan dikilmiş kıyafetler olacaktır. Vücuda yapışan, gösterişli kıyafetler; deri ve kaliteli aksesuarlar akrep burcunu en iyi yansıtabilecek detaylardır.

akrep-burcu

 • Oğlak Burcu

Sadelik ve klasik yanlısı olan oğlak burçları için iyi dikilmiş, kaliteli kıyafetler ideal seçimlerdir. Şık takılar, püsküllü ayakkabılar oğlak burcunun sade tarzını biraz olsun hareketlendirebilir. Blazer ceketler, tek parça kıyafetler oğlak burcunun ruhunu yormadan şık hissettirebilir.

oglak-burcu

 • Balık Burcu

Romantik ve duygusal bir kişiliğe sahip olan balık burçları için kıyafetlerinin uyumlu görünmesi ve materyallerinin yumuşak olması son derece önemlidir. Sade ve şık seçimler, yumuşak renklerden oluşan aksesuarlar, balık burçları için favori detaylardır.

balik-burcu

 • Kova Burcu

Kıyafet ve aksesuarlarda daima farklı olanı seçen kova burçlarını asimetrik kesimler, farklı paçalardan oluşan pantolonlar, sıra dışı desenlere sahip çoraplar epeyce mutlu edebilir. Genel olarak sade seçimleri sevse de bazen parlak ve aykırı parçalar da kova burçlarını iyi hissettirecek değişiklikler arasındadır.