Çocuklar İçin Perde Zamanı!

Tiyatro, çocukların sosyal ve zihinsel gelişimlerindeki en önemli sanat dallarından biri. Çocuk tiyatrosu, çocukların sosyalleşmesindeki başlıca konuları sahneden işleyerek çocuklarla birebir iletişim kurmayı hedefler. Ve çoğu zaman hedefine ulaşır. Düzenli olarak tiyatroya giden ve götürülen çocukların sosyal ilişkileri ve yaratıcılıkları kuvvetlenir. Dil gelişimine son derece katkısı olan tiyatroda çocuklar gözlem yaparak, konsantre olarak öğrenmenin keyfini yaşarlar.

çocuk tiyatrosu

Kısa diyaloglar ve hem eğitici, hem eğlendirici repliklerin harmanlanmasıyla hazırlanmış bir çocuk oyunu çocuklarımıza farklı dünyaların kapısını açar. Erken yaşlardan itibaren çocuklar ve sahne arasında kurulan dostluk sanata dair duyulan yakınlığın ve sevginin temellerinin atılmasını sağlar.

Çocukların hayallerine hitap ederek yaratıcılıklarını geliştiren tiyatro günümüzde yerini televizyon ve dijital iletişim araçlarına bırakıyor gibi görünse de asla vazgeçmeden tiyatro salonlarını doldurmak ve bu eşsiz sanatla çocuklarınızı tanıştırmak çok kolay… Migros ve Devlet Tiyatroları’nın işbirliğiyle hazırlanmış olan ”Çocuklar İçin Perde Kampanyası”nı takip etmek için tıklayın.