Denemeyen Kalmasın: En Eğlenceli 6 Su Sporu

Havalar ısındı, tatil planları bol hevesle yapılmaya başlandı. Siz bu yaz tatilinde ne yapacaksınız? A hayır, sadece yüzecek misiniz? Bu sene farklı bir şeyler denemeye, hayatınıza renkli deneyimler katmaya ne dersiniz? Birbirinden keyifli su sporları bunun için şahane bir adım olabilir. İşte herkesin yapabileceği, birbirinden eğlenceli ve keyifli 5 su sporu.

1. Balıklara Arkadaşlık: Dalış

Suyun üstünü sevmek kadar, suyun altındaki yaşamı merak edenler için nefis bir öneri. Yepyeni balık çeşitleri ile yakından tanışmak, batık kentlerle eski yaşanmışlıkların izine şahit olmak için dalış sporu muhteşem bir deneyim olabilir. Antrenman ve ekipmanlar tamamlandığı, yüzme eğitmenlerinin talimatlarına uyulduğu takdirde herhangi bir tehlikesi de bulunmayan bu su sporu ile yaz tatilinize hoş bir farklılık katın.

dalmak

2. Salına Salına Keyiflice: Kano

Yarım saatlik bir başlangıç eğitimi sonrasında keyifli bir yolculuğa siz de çıkabilirsiniz. Suyun güzelliği ile buluşup bir yandan da çevrenizdeki doğanın güzelliklerini yakından keşfetmek istiyorsanız kano, sizin için en doğru seçeneklerden biri olacaktır.

kano

3. Maceraperestlere Göre: Rüzgâr Sörfü

Dayanıklı bir sörf tahtası, güçlü bir yelken, makul miktarda rüzgâr karşılığında nefis dakikalar! Çeşme-Alaçatı, İzmir-Seferihisar’da rahatlıkla yapabileceğiniz rüzgâr sörfü için en az 1 haftalık bir eğitim sürecinden geçmeniz gerektiğini unutmamakta da fayda var.

sorf

4. Eğlencenin Doruk Noktası: Kiteboard

Kıteboard; yüzme ve uçmanın bir arada olduğu, insanların tanışabileceği en keyifli su sporlarından biri. Bu spor sayesinde aynı anda hem balık hem de kuş olabilmek kadar güzel bir his ile özgürlüğün doruklarına çıkabilirsiniz. Birkaç günlük eğitim sonrasında, gerekli malzemeler yardımıyla siz de kiteboard yapabilir, bu yaz tatilini bol keyifle süsleyebilirsiniz.

rafting

5. Suda İz Bırakmak Gibi: Su Kayağı

Motorlu bir teknenin peşine takılıp hızlı bir yolculuk için sıkı tutunun! Doğru zamanda ayağa kalkmayı öngören su kayağı ile macera ve keyif dolu bir deneyim yaşamanız mümkün.

kiteboard

6. Dalgalarla Sevişmek: Rafting

Bir akarsu sporu olan rafting için; şişme botlar, 6-8 kişilik macera seven ve yüzme bilen bünyeler gerekiyor. İyi bir takım ruhu ve birlikte hareket edebilmenin güzelliğinin birleştiği rafting için en uygun yerler Manavgat, Melen ve Dalaman çayları, Fırtına deresi. Siz de en yakın arkadaşlarınızı bu su sporu için ikna edin ve harika bir deneyimi birlikte yaşayıp hayatınıza güzel anılar ekleyin.