Mezuniyet Balosunda Bu Tiplerle Karşılaşma Olasılığınız Yüksek!

Vizeydi, finaldi, “abi notlar var mı sende”ydi, “hoca bana taktı yeaaa” idi derken alfabedeki 5 harfi özenle hayatınıza entegre ettiğiniz bir dönemi daha sonlandırıyorsunuz; mezun oluyorsunuz! Acısıyla tatlısıyla geçirdiğiniz şu birkaç yılda daha önce tabi pek çok partiye iştirak etmişsinizdir etmesine de en özelini belki sona saklamışsınızdır; mezuniyet. Mezuniyet balosunun gelip çattığı gün, muhtemelen karşılaşma ihtimalinizin olduğu tipleri buraya yazalım istedik ki gidince şaşırmayın 🙂

Genç hanımlar, genç beyler! Baloda bu tiplere hazır olun…

1- Balonun Gözde Çifti!

Okulun da… Bunlar üniversitenin ilk haftasında tanışıp, okul boyunca çıkıp, hunharca kıskanılan tiptir. Kızın elbisesiyle çocuğun yaka mendili de aynı olabilir muhtemelen, çok da şaapmayın ya gençler aralarında anlaşmış.

davet

2- Baldız Saçlı Kız!

Düğünlerde gelinin ‘bol simli’ kız kardeşini andıran saç modeli ile salınan hanım kızımız… Dünya güzelidir kendi içinde ama gelin görün ki saçlar baldız. Yapacak bir şey yok.

simli_saç_modelleri

3- Esas Oğlan / Esas Kız!

Balonun en güzel kızı, ortamın en yakışıklı çocuğu… Aslında kız o kadar sıradan ve sadedir ki ama o büyüleyici güzelliği nasıl da göz alır. “Az, çoktur…” felsefesinin en somut örneği.

yakışıklı adam

4- Ortamcı Genç!

Ona parti olsun. Düğün salonlarının “oturmaya mı geldik ayol” teyzesinin genç versiyonu. Hep dans eder, hep eğlenir. Herkes dursa bile o yine eğlenir, partilemek onun kanına işlemiştir.

parti

5- Haset Abla!

Hasettir o, fesattır o. Kim ne giymiş, kim ne sürmüş derken her ne hikmetse hep zaten önce onun aklına gelmiştir güzel olan şeyler ama başkası önce davranmıştır. Fesatlığından peçeteyi yiyen türleri de görülebilir, aman kaçın.

balo

6- “Kanka bana bakıyooo muu?”cu Tedirgin Hanım Kız!

Ona bakılası geldiyse zaar. Yanınızda sağ dirseğini tövbeler olsun çıkıkmışçasına garip bir açıyla karnınıza doğru iteleyen, sevdiği çocuk tarafından fark edilmeyi bekleyen genç kız…

genç kız

7- “Cool” Durayım Derken Madara Olan Genç Adam!

Smokini ya da takımı çekmiştir çekmesine de serde kasılmak olunca, postür de bir yamuk durabilir. Kasıla kasıla yürür ama öyle abartır ki partideki herkesin dikkatini çeker. He derseniz ki reklamın iyisi kötüsü olmaz, o başka.

deniz

“Cool” demişken… Partilerde havalı olmanın sırlarını verdiğimiz ve bol ‘woooww’ garantili tüyolarımızı okumuş muydunuz? 😉