Düğünlerde Karşılaşmanız Muhtemel 6 Halay İnsanı!

Hayırlısı olsun, havaların ısınmasıyla “oturmaya mı geldik ayol” sezonu açılmıştır. Gençler aralarında anlaşırken sizin de bu anlaşmayı çeyrek yahut tam altın ile ödüllendirdiğiniz düğün sezonu, tüm ihtişamıyla açıldı. Direnli elbiseler, ekoseli desenler; kalem etekler, caka satan smokinler derken beynimiz gün geçmiyor ki terzi kıvamında iki ters bir düz çalışmasın. Bugün sizin için düğünde karşılaşmanız muhtemel insan tiplerini ele almak istedik.

1- Dikkat Topuz Çıkabilir!

Gelinin dınısının dınısı da olsa, topuzlu abla düğünün şanındandır. Işık takılsa, çok rahat yılbaşı ağacı olabilecek uzunlukta topuzu ile arz-ı endam eden bayan topuz, karşınıza her yerde çıkabilir.

topuz

2- “Oturmaya” Şiddetle Karşı Çıkan Teyze!

Tersi pistir. Hemen yan tarafınızda, sizi dürtmek üzere konumlanan dirseği ile hazırdır taarruza. Hele ki sizi neşesiz görsün. Bir dirsek darbesi ile kendinizi pistte bulmanız an meselesidir. Bu teyze tipini; yarısı aşağı kaymış ten rengi diz altı çorap giyip peçete ile sürekli kendini yellemesinden tanıyabilirsiniz.

teyze

3- Nazlandıkça Coşan Elti!

Önce bir nazlanır, sonra pistten indirebilene aşk olsun. Şiddetle itiraz eder dansa kalkmaya ve cümlelerini “ay yok ayol vallahi ben bilmem oynamayı” ile başlatır. Sonrasında da gelsin oyun havaları!

oynayan_kadın

4- Neşeli Dayı!

Düğünün maskotudur. Çok neşeli hatta düğünün en neşelisidir. Bir oynar, bin güler. Peki neşeli dayı nasıl tanınır? Gri ceket pantolon takımı, kafaya takılmış ya da yana atılmış kravat, ortalama 93 kilo ve bir elinde börek olan birini görürseniz o neşeli dayı olabilir. Hemen sarılın ve düğünün tadını çıkarın!

dün

5- Bekâr Avına Çıkmış Kaynana Adayı!

Oğluna hunharca kısmet arayan, pistte oynayan kızları sanki hamamdaymışçasına süzen ve ‘hayırlı kısmet‘ kovalayan teyze. Herkesi beğenmez, birini gözüne kestirir ama hayat acı bir çörek misali, oğlan beğenmez. Acı bir çörek benzetmesi nereden ve ne amaçla aklımıza geldi de yazdık bilmiyoruz, siz de çok üstünde durmayın 🙂

kadınlar

6- Damadın Holigan Erkek Arkadaşları!

Çoğu bekârdır. Halı saha yerine yanlışlıkla düğüne gelmiş gibilerdir. Genelde “wueowwww” gibi alt yazısı olmayan garip ses çıkarıp damat ile uğraşırlar. Bu insan tipini siyah ya da füme takım elbise giyip, kravatı ceket cebine koymalarından ve pistte saçma sapan yaptıkları hareketlerden tanıyabilirsiniz.

düğün

Düğünde karşılaşmanız muhtemel insan tiplerini araştırdık ancak bu insan tiplerine karşı olan tutumumuz ısrarla devam ediyor; iyi bir gözlemciysek zaar!

Hatta bakın şurada aynısının metro versiyonunu yapmıştık. Bir göz atın isterseniz! 😉