Dünyanın En Eğlenceli 6 Hava Limanı

Havaalanları hafızalara hep beklemekten bitap düşülen, ayrılık nedeniyle üzüntülerin yaşandığı ya da bavul peşinde koşmaktan strese girilen yerler olarak kazınmıştır. Özellikle de uçağınız rötar yaptıysa havaalanında zaman bir türlü geçmek bilmez. Ancak dünyanın farklı köşelerinde alışa gelmişin dışında ilginç ve eğlenceli havaalanları da bulunuyor. İşte dünyanın en eğlenceli 6 havaalanı…

1. Singapur Changi Havalimanı (Singapur)

Singapur havaalanı içerisinde stres yapmanız mümkün değil. Havaalanı içerisinde yer alan çiçek ve kelebek bahçeleri ziyaretçilerine enfes bir deneyim sunuyor. Masal diyarlarını andıran bahçeler hem görsel bir şölen, hem de vakit geçirmeniz için harika bir alternatif. Özellikle de havaalanı içerisinde yer alan kelebek bahçesinin içerisinde binin üzerinde kelebek bulunduğu belirtiyor. Eğer yolunuz bir gün Singapur havaalanına düşerse ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz!

singapur-havalimani

2. Bangkok Suvarnabhumi Havaalanı (Tayland)

Yorucu, uzun bir uçuştan önce harika bir masajı kim istemez ki… Bangkok Suvarnabhumi Havaalanı yolcularına rahatlamaları ve sorunsuz bir uçuş geçirmeleri için muhteşem bir hizmet sunuyor. Havaalanındaki vaktinizi Geleneksel Thai Masajı ya da sadece ayak masajı yaptırarak geçirebilir, yolculuk öncesi kaslarınızı gevşetebilir ve stresten arınabilirsiniz.

bangkok-havalimani

3. Londra Heathrow Havaalanı (İngiltere)

Havaalanı içerisinde yer alan kafelerden, ve sıradan hediyelik eşya dükkanlarından sıkıldıysanız Heathrow Havalimanı’ndaki sanat galerisini mutlaka ziyaret etmeniz gerekiyor. Sergi içerisinde hem yeni fakat oldukça yetenekli sanatçıların hem de adını duyurmuş isimlerin eserleri yer alıyor. Bu nedenle Avrupa’da yeni bir akım başlatma ihtimali olan sanatsal öğeleri ilk siz keşfedebilirsiniz. Öte yandan sanatsal açlığınızı doyurmak havaalanı içerisinde alışveriş yapmaktan çok daha ucuza gelecektir, böylelikle paranızı gideceğiniz yerde harcamak üzere saklayabilirsiniz.

london-havalimani

4. Incheon Uluslararası Havalimanı (Güney Kore)

Incheon Uluslararası Havalimanı, bir eğlence merkezinden ya da AVM’den bekleyebileceğiniz tüm olanakların neredeyse hepsini önünüze sunuyor. Sırf eğlenceli bir gün geçirmek için bile havaalanına uçuş saatinizin çok öncesinde gidebilirsiniz. Peki havaalanı içerisinde neler yapabilirsiniz? Buz pateni, golf gibi keyifli sporların yanı sıra, vizyona giren yeni filmleri havaalanında görmeniz de mümkün. Ben daha sakin ve dinlendirici bir gün geçirmek istiyorum diyorsanız, spa ve sauna gibi hizmetlerden de faydalanmanız mümkün.

incheon-havalimani

5. 
Chicago Uluslararası Havaalanı (ABD)

Chicago Havaalanı içerisindeyken kendinizi Jurassic Park’ta gibi hissedebilirsiniz. Neyse ki bu dinazorlar filmdekiler kadar ürkütücü değil. Havaalanı içerisinde yer alan ortalama 6,5 metre uzunluğundaki dinazor iskeletlerinin büyüsüne kapılabilir ve bu muhteşem tarih öncesi yaratıkların fotoğraflarını çekerek keyifli vakit geçirebilirsiniz.

havalimani

6. Lyon-Saint Exupery Havalimanı (Fransa)

Havaalanları özellikle de çocuklar için en sıkıcı yerlerin başında gelmekte. Beklenmesi gereken birçok sıra, bitmek bilmeyen rötarlar derken çocukların böyle bir ortamda kendilerini iyi hissetmesi pek de mümkün olmuyor. Ancak Lyon-Saint Exupery Havaalanı’nda çocukları fazlasıyla eğlendirecek 5,5 metre uzunluğunda bir kaydırak bulunuyor. Çocuklarınız kaydırak eğlencesini yaşarken siz de havaalanı içerisindeki dinlenme salonlarında rahat koltuklara yayılıp, geniş ekran televizyonlar sayesinde güzel vakit geçirebilirsiniz.

saint-exupery-airport