Dünyanın En Pahalı 8 Yiyecek ve İçeceği!

Dünyanın en pahalı yiyecek ve içeceklerini keşfettik!

1) Dünyanın En pahalı Kahvesi: Kopi Luwak!

Güne güzel başlamak için bir bardak taze kahveden daha güzel bir şey yoktur. Cüzdanınızı boşaltmak içinse dünyanın en pahalı kahve çekirdeklerine sahip olan Endonezya’dan Kopi Luwak kahvesi içmekten daha etkili bir yöntem bulamazsınız! Kopi Luwak kahvesini özel kılan, çekirdeklerin işlenme sürecidir. Bu çekirdekler misk kedileri tarafından yutulup dışkı yoluyla atılıyor. Kedilerin sindirim işlemi bu çekirdeklerin dünyadaki en güzel kahve çekirdekleri olmasını sağlıyor. Peki, yaratıcı bir işlenme sürecine sahip bu çekirdekler size ne kadara mal oluyor? Kilo başına yaklaşık 700 dolar ( 1.565 TL)!  Kahveye bir servet ödemek istemiyorsanız kolayı var! Tıklayın Migros Sanal Market’e, damak zevkinize uygun kahveyi atın sepetinize!

luwak_kahvesi

 2) Dünyanın en pahalı Sütü!

Doğal olarak dünyanın en pahalı kahvesini içen biri dünyanın en pahalı sütünü kullanacak. Dünyanın en pahalı sütü Japonya’daki Nakazawa Foods’dan taze olarak geliyor, fiyatı ise ortalama süt fiyatının 30 katı! Yaklaşık 1 litresi 43 dolar ( 96 TL) olan bu sütün en büyük özelliği stres atıcı özelliğe sahip olması. Kalitesinin arkasındaki sır, sütün, ineklerden haftada bir defa şafak vaktinde toplanmasıdır. Şafak vaktinde inekler daha fazla melatonin hormonu salgılar ve sütte aradığınız birçok besin değeri en yüksek seviyeye ulaşır.

3) Dünyanın En Pahalı Peyniri: Pule!

Dünyanın en pahalı peyniri Sırbistan’dan geliyor. Eşek sütüyle yapılan bu özel peynire Pule deniyor. Yapımı çok zor olduğu için fiyatı da bir o kadar fazla. Sütü alınan eşekler günde 3 defa elle sağılıyor ve her seferinde 1 litre süt alınabiliyor. Bir litre Pule yapımı içinse 25 litre süt kullanılıyor. Yaklaşık yarım kilosu tam 600 dolar (1342 TL) !   dünyanın_en_pahalı_meyvesi

4) Size Bir Servete Mal Olacak Dünyanın En Pahalı Meyvesi!

Dünyanın en pahalı meyvesi İngiltere’nin Cornwall bölgesinde yetiştirilen ananastır. Tropikal meyve yetiştirmek için ilginç bir bölge değil mi? Gerçekten de bu bölgede ananas yetiştirmek çok zor ve karmaşık. Peki, bu ananasların tuzlu fiyatının arkasındaki sır ne? Söylentilere göre bu ananaslar 30 ton gübrenin altında yetişiyor ve at idrarıyla ıslatılıyor. Kulağa iğrenç geliyor olabilir, ama görünen o ki bu ananaslar o kadar lezzetli ki 15.000 dolardan (33.598 TL) alıcı bulabiliyor.

pahalı_meyve

5) Tuzlu Sürprizli Çilekli Tatlı!

New Orleans’daki Arnaud’s Restaurantı, menüsünde fiyatı 3.95 milyon dolar olan bir çilekli tatlı sunuyor. Her ne kadar tatlıdaki çilekler lezzetli olsa da, fiyatı uçuklaştıran şey bunun, restaurantın sunduğu nişan paketinin bir parçası olması. Bu yemek sonrası ikramı, içinde 7.09 karatlık pembe pırlanta yüzüğüyle geliyor!

çilekli_tart

 6) Dünyanın En pahalı Restaurantı!

New York’ta 2004’te açılan Masa, Dünya’nın en pahalı restaurantı olma özelliğini koruyor. Peki, bu pahalı restaurantta bir akşam yemeği size ne kadara mal oluyor? Masa’da bir akşam yemeği ortalama 450 dolarmasa_restoran

7) Japon Yemeği Size Çok Pahalıya Patlayabilir!

Dünyadaki pahalı yiyeceklerin çoğu Japonya’dan gelir. Yüksek yaşam masrafları sebebiyle ülkedeki yiyeceklerin de fiyatı bir o kadar yüksek. Japon ineklerinin dünyadaki en pahalı sütü sağladıklarını biliyoruz, bunun yanında dünyanın en pahalı etini ürettiklerini biliyor muydunuz? Dünyanın en pahalı inekleri olan Wagyu inekleri, Tokyo’nun dışındaki bir çiftlikte üretiliyor. New York’taki Craftsteak restaurantında yiyeceğiniz bir kemiksiz pirzola size 2800 dolara (6264 TL) mal olabilir.

kemiksiz_pirzola

Japon yemeği için bu kadar para harcamaya gerek yok. MigrosTv’de evde kolayca yapabileceğiniz Japon mutfağı tarifleri bir tık uzağınızda! Salata arayanlar için Sebzeli Noodle Salatası da var! Etli noodle sevenler için Migros TV, hem kırmızı hem de beyaz etli tarif seçenekleri sunuyor!

8) Pahalıya Patlayan Hamburger!

New York City’deki yemek kamyonu 666, 666 dolar ( 1490 TL) fiyata sahip “Douche Burger” adındaki hamburgeriyle dünyanın en pahalı hamburger servisini sağlıyor. Bu hamburgerin içinde yine Japonya’dan gelen Kobe eti kullanılıyor. Kobe etine ek olarak da içinde havyar, ıstakoz, yer mantarı, gravyer peyniri ve Kopi Luwak kahvesi aromalı barbekü sosu içeriyor.

hamburger

Bu kadar pahalı hamburger mi olur ben evimde en güzelini yaparım diyorsanız buyurun Migros TV’ye! Ev yapımı Hamburger Menü tarifi için tıklayın! daha küçük lezzetler arayanlar için de Mini Hamburgerler MigrosTV’de!