Eğlenerek Fazlalıklarınızdan Kurtulun: Kilo Verdiren Dans Türleri

Kilo vermenin birçok yolu var ancak tüm diyet ve spor çeşitleri insana bir süre sonra zor gelebiliyor ve yarıda bırakıldığı zaman bize daha çok kilo olarak geri dönüyor. Dans sadece eğlenceli bir aktivite değil, tüm kaslarınızı çalıştıracak, yağlarınızı yakmanızı sağlayacak ve vücudunuzu biçimlendirecek bir spordur. Dansın egzersiz gücünü asla küçümsemeyin. 45-50 dakikalık bir dans size yüzme ve ya bisiklet sürme ile aynı oranda kalori yaktırır. 5-10 dakikalık bir dans 5-10 dakika yürüyüş bandında koşmak ile eş değerdir. Ayrıca spor salonunda vücuttaki her bir bölge için ayrı ayrı çalışmak gerekirken dans vücudun tüm bölümlerini aynı anda çalıştırır. Peki ya hangi danslar size daha çok yardımcı olacak? Gelin bir bakalım!

1. Zumba

Zumba özellikle son birkaç yıldır oldukça popüler. Bu haklı popülerliğin en önemli sebebi tabi ki kilo vermeyi sağlamasıdır. Bir zumba dersi toplamda 600-1000 kalori arası kalori yakmanızı sağlar. Bunun yanında vücudunuzu sıkılaştırır ve koordinasyonunuzu geliştirir. Zumbayı dans kursları ve spor salonlarına gitmeseniz bile eğitim CD’lerini alarak ev de kendiniz yapabilirsiniz. Kilo vermenin yanı sıra bu aktif dans sırasında endorfin hormonu salgılayacağınız için tüm stresinizi atacaksınız.

Zumba

2. Oryantal

Oryantal yeteneklerinizi sadece düğünlere saklamayın. Çünkü bu dans çoğu spordan daha fazla karın kaslarınızı çalıştırıyor. Eğer incecik bir bele sahip olmayı istiyorsanız bir an önce oryantale başlamanızı öneriririz.

3. Salsa

Latin danslarının ne kadar kıvrak ve ritmik figürlere sahip olduğunu bilirsiniz. Bu dans için eğer vakit ayırırsanız siz de latin kadınları kadar ince, kıvrak ve sımsıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

salsa

4. Hiphop

Hiphop dansı ile ne kadar çok kalori yakabileceğinizi tahmin edersiniz. Hızlı tempodaki hareketleriyle bu dinamik dans hem zayıflamanızı sağlayacak hem de kas sisteminizi güçlendirecektir.

Hiphop

5. Tango

Tango her ne kadar yavaş hareketler gibi gözükse de oldukça fazla kalori yaktırır. Ayrıca bu zarif dans duruşunuzu düzeltir, bedeninizi tanımanızı sağlar ve böylece kendinize güveninizi artırır.

tango