Ekim Ayı Etkinlikleri

Gezmeye meraklı, etkinliklere karşı heyecanlı herkes buraya! Her yeni ayı şehrinde olacak etkinlikler için iple çeken kitle, sizi en iyi biz anlarız. Ekim ayında nereleri gezsek diye düşünenler için güzel bir liste hazırladık.

Gezerek hayatın stresini azaltanlar, gezerek öğrenenler, gezerek deneyimleyenler için ekim ayının en güzel etkinlikleri yazımızın devamında; işte detaylar:

  • Filmekimi

Ekim ayı demek artık sonbaharın kendini iyiden iyiye hissettirip hava sıcaklıklarının biraz daha düşmesi ve insanların eve kapanıp filmlere gömülmesi demektir. O halde en iyi etkinlik de içinde film olan etkinlikler olacaktır. İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen Filmekimi yine dopdolu bir programla meraklılarını bekleyecek. Ekim ayı boyunca İstanbul ve İstanbul dışında gösterimlerine devam edecek Filmekimi’ni aman kaçırmayın deriz!

film-ekimi

  • İstanbul Tasarım Bienali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen nefis bir etkinlik daha! Bu yıl “okular okulu” teması ile tasarım ve eğitimi farklı bakış açılarıyla ele almayı hedefliyor. 20 Eylül’de başlayıp 4 Kasım’a kadar sürecek olan bienalde ziyaretçileri birçok serginin yanı sıra yüz yogası, içecek sohbetleri, çeşitli atölye ve konferanslar gibi birçok keyifli etkinlik bekliyor. Keşfetmeyi sevenlerin asla kaçırmaması gereken etkinliği listenize ekleyin.

bienal

  • SALT Beyoğlu Açık Sinema

SALT Beyoğlu’nun bir süredir düzenli olarak devam ettirdiği Perşembe Sineması bu yıl da devam ediyor. Eylül ayında başlayan Perşembe Sineması etkinliği 29 Kasım’a kadar ücretsiz olarak devam edecek. Mutlaka bir gününüzü ayırmayı ihmal etmeyin ve bu keyfi deneyimlemekten geri kalmayın.

sinema

  • Post-Empresyonistler Sergisi

Arkas Holding ve Mimar Sinan Güzel Snatlar Üniversitesi’nin nefis iş birliği ile ortaya çıkmaya hazırlanan bu sergide 48 sanatçı ve 102 eser yer alacak. Birçok değerli sanatçı sayesinde sanata doyacağınız harika sergiyi 21 Ekim Pazar günü ücretsiz olarak gezebileceksiniz. Şimdiden telefonunuzun hatırlatıcısını bu sergi için ayarlasanız iyi edersiniz.

sergi

  • Bakış Açıları Sergisi

İstanbul Modern’de etkileyici bir sergi daha 11 Kasım’a kadar ziyaretçilerini bekliyor. 1960’lı yıllardan günümüze kadar fotoğraf alanındaki deneysel üretimlerin yer aldığı “Bakış Açıları” 6 sanatçının birbirinden değerli eserlerini gözler önüne seriyor. Fotoğraf alanına, dün ve bugünü birleştirip farklı bir perspektiften bakabileceğiniz bu sergiyi kaçırmayın deriz.