En Güzel Kış Sporları

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur; bunun için de sporun tüm türleri ile iyi geçinmek şahane olur! Var mısınız hava şartlarını dert etmeden her daim spor yapıp hem bedeninizi hem de zihninizi sağlıkla doldurmaya? Cevabınız evetse hiç ertelemeden, havalar soğuk falan demeden kış sporları ile başlamalı! Kış sporlarını daha yakından tanıyıp aralarında size en çok uyan acaba hangisiymiş hadi birlikte karar verelim.

Kayak
Kış sporu dendiğinde konu ile uzaktan yakından pek ilgisi olmayanlar bile tanıyor onu. Her yaştan insanın heyecanlandığı bu spor çeşidi; serbest stil, alp disiplini, kuzey kombinesi, kayakla atlama gibi çeşitli dallar altında rağbet görüyor.
kayak

Snowboard
 
Snowboard, yine birçok insan tarafından çok sevilen; ancak herkes tarafından yapılamayacak kadar profesyonellikte olan bir kış sporu çeşididir. Özel bir tabla üzerinde kaymak üzerine olan snowboard, iyi öğrenildiği takdirde her yaş için uygundur.
snowboard

Kızak

Farklı farklı stiller ile kaymak isteyenler için tercih edilesi bir kış sporudur.
Noel babanın geyiklerini pek sevenler bu spora ayrı bir sempati duyacak olabilir. Tabii bu kez başrol biraz farklı. Geyik yerine köpeklerin çektiği araçlarla yapılan yarışlara kadar birçok farklı çeşidi olan heyecanlı bir kış sporu çeşidi olan kızak ile tanışmak için daha fazla geç kalmayın.
sled

Buz Pateni
Buz üstünde yalnız ya da çift olarak kayarken uçma hissi yaşatan bir kış sporu çeşididir. Hem estetik hem de heyecanlı; hatta aşk dolu bir spor dalı arayanlar için idealdir.
buz-pateni

Buz Hokeyi
Özel kıyafetler giyen sporcular, disk şeklindeki bir metal topu hokey sopaları ile karşı kaleye atmaya çabalarlar. Suni ya da gerçek buz üzerinde yapılabilen bu spor özellikle Amerika kıtasında oldukça sevilmektedir.
buz-hokeyi

Skeleton
Aşağı eğimli ve buzlu bir zemin üzerinde özel tasarlanmış kızaklar yardımıyla yapılan bir kış sporu çeşididir.

Körling

Granitten üretilmiş özel bir taşı belirlenmiş bir uzaklıktan kaydırarak parkurun diğer ucundaki hedefin içinde durdurmaya dayanan bir kış sporu çeşididir.

Sürat Pateni
Oval bir kulvarda dönüş ve düzlüklerde etkili kayma yöntemi uygulanarak oynanan eğlenceli ve biraz da adrenalin dolu kış sporu çeşididir.