En İyi Selfie’yi Çekmek İçin 8 İpucu

Akıllı telefon kullanımı ile günlük hayatımızda her anımızı paylaşma yarışına girdik desek hiç de yanlış olmaz. Her gün onlarca fotoğraf paylaşıyoruz, gelen bildirimlerle kendimizi yarıştırıyoruz. En iyi selfie’yi çektirecek, beğeni rekorları kırdıracak yöntemler olabilir mi sizce? Birkaç öneriyi sizin için derledik, deneyin ve görün deriz. Başarılar!

selfie4

1. Selfie Çubuğu Kullanın

Bu işin en zahmetsiz yolu selfie çubuğu kullanmak olabilir. Bunu kullanan onca insan yanılıyor olamaz değil mi? Kimseye rica etmeden hem büyük topluluk çekimleri hem de boydan çekimler için oldukça kolaylık sağlıyor, sosyal medyada beğenileri toplatıyor.

selfie5

2. Doğru Işığı Keşfedin

Fotoğraf çekiminde en önemli detaylardan biri doğru ışığı bulmaktır. Doğru ışığı keşfedince inanın o filtrelere bile gerek kalmayacak. Peki nasıl bulunacak bu doğru ışık? Doğru ışığın olduğu en güzel saatler gün doğumu ve gün batımıdır. Selfie çekimini kapalı mekanda yapacaksanız yüzünüzü pencere ışığına çevirin ve farkı görün.

selfie3

3. Başınızı Eğin

Dudak büzmeyi değil ama başınızı eğmeyi tavsiye edebiliriz; çünkü yüzümüz mükemmel bir simetriye sahip değildir. Bu nedenle başınızı eğerek bunu kamufle eder ve daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz.

selfie2

4. Arka Plana Dikkat Edin

Selfie çekimi dediysek arka planı tamamen unutun demedik elbette. Kimse arka planda dağınık bir oda ya da yıkanmamış bulaşıklar gibi bir manzaraya bakmak istemez.

selfie1

5. Hilelerden Neden Yararlanmayasınız?

Fotoğrafınızı yukarıdan bir açı ile çektiğinizde daha zayıf, aşağıdan bir açı ile çektiğinizde daha uzun boylu görünebilirsiniz. Filtresiz, tamamen doğal bu yöntemi neden kullanmayasınız? Şşşt aramızda!

selfie

6. Farklı Mimikler Deneyin

Selfie, en güzel fotoğrafların yanı sıra en eğlenceli fotoğrafların da güzel bir yöntemidir. Farklı mimiklere daima açık olmak, yüzünüzü keşfetmek çok eğlenceli olabilir!

profil_fotoğrafı

7. En Güzeli Gülümsemek

Bin bir çeşit renk ayarını, filtreleri, düzeltmeleri falan bir kenara bırakın. Selfie’lerinizi güzel yapan en güçlü etkenin, içten bir gülümseme olduğunu unutmayın.

 

gulmek

8. Farklılık Deneyin

Selfie demek her zaman yüzünüzün çekimi demek değildir. Sadece kıyafetiniz veya aksesuarınızdan oluşan bir detay ile farklı ve gizemli olabilir, beğenileri toplayabilirsiniz.