Dönerse Sizindir: Eski Sevgiliyi Geri Döndürmenin Yolları!

TA-TA-TA-TAAAAAA!
DIRIMM DIRIMMM DIRIMM!
PADAS PADAS PADAAASS!
ŞAKIRT ŞAKIRT ŞAKIRTT!

Konuya dair daha ne kadar efekt verebiliriz bilmiyoruz ama biraz daha devam edersek deli diyecekler. Aman olsun desinler, aşk başlı başına bir delilik değil mi zaten? Şimdi biz bu efektleri niye verdik, bir sorun! Sordunuz, duyduk. Efendim malumunuz eski sevgili olayları biraz karışık işler. Ayrılsanız bir dert, barışsanız bir dert. He derseniz ki “aman geri dönsün de, derdine de razıyım” doğru sayfadasınız, hoş geldiniz. Bugün sizin için eski sevgiliyi geri döndürmenin yollarını yazdık. Dönerse sizindir, dönmezse lahmacun kalp siz!

 Çaylar hazırsa iki lafın belini kıralım!

1- Vırt Zırt Yazmayın!

Şimdi bir cümle söyleyeceğiz size ama yapın diye değil; sadece -mış gibi yapacağız. Şöyle ki, ruhunuz ve kalbiniz bangır bangır ‘yandım Alllaaaahhh’ diye bağırsa da duruşunuz bir o kadar ‘cool‘ olsun; “Giden gitmiştir, gittiği gün bitmiştir!”. Önce bir ağır olalım, sonra zaten çoşacağız.

aşk

2- Sosyal Medya Batağı!

Çok fena çok. Sosyal medyadan laflar çarpmayın, bu onu daha çok itecek ve soğutacaktır. Ruhunuz Yıldız Tilbe “Sevemedim ayrılığı gel…” olsa da tavrınız “Alleektoo moviiit mooviit” olsun 🙂 Kendinizi küçük düşürmemiş olursunuz böylelikle. Aşırıya kaçmaktan kaçının yani, her şey kararında…

sosyal_medya

3- Hatalarınızı Kabul Edin, Kaçmayın!

Aşkta gurur var mı yok mu kişiye göre değişir. Ancak hatanızı kabul etmek bir gurursuzluk değil, erdemdir. Hata bu, yapılır yani. Ona hatalı olduğunuzu hissettirin, kendinizi savunurken direnmek yerine “Ben öyle düşünmüştüm, böyle sanmıştım…” gibi yumuşak kelimeler seçin. Panik, hata yaptırır; sakin olun bizde o iş!

sosyal-medya

4- Onun İçin Neler Yapabileceğinizi Gösterin!

Çok da aşırıya kaçmadan tabi. Bir düşünün, son aylarınızda size ne diye diretiyordu, sizden ne istiyordu ya da neyden rahatsızlık duyuyordu? Konu her neyse, o konuda biraz daha yumuşamaya çalışın. Belki sizin iyiliğiniz için söylüyordur hem… Siz düşünürken biz diğer maddeye geçelim. Çayınızı soğutmayın bu arada, ara ara için 🙂

ask-hakkinda

5- Yazı ile Aranız Nasıl?

Kaleminiz kuvvetliyse yaşadık, velev ki değil fark etmez önemli olan içten gelmesi; yazdıklarınızı olduğu gibi matbaaya göndermeye niyetimiz yok zaten 🙂 Ona olan duygularınızı yazmayı deneyin; öyle sen bunu dedin ben bunu dedin değil ama, tamamen saf, tamamen beyaz ve tamamen kalpten dökülen… Etkilenme olasılığı yüksektir.

yazı_yazmak

6- Çok Üzerine Gitmeyin!

Her gün mesaj atmak yerine ara sıra kendinizi hatırlatmanız daha etkili olabilir. Mesela hiç hesapta yokken, ansızın kısa ve yalın bir mesaj atabilirsiniz. “Özledim…” kelimesi bile altında ne derinlikler barındırır.

aşk ve ilişkiler

7- Asla Bunları Yapmayın!

Eğer sevgilinizi yeniden kazanmak istiyorsanız en önemli şey ‘asla’ yapmamanız gerekenler… Sizin için şu yazıda kaleme aldık, mutlaka göz atın!

aşk

Yukarıda da dediğimiz gibi, ‘gerçek’ ise döner… Unutmayın! Bugün olmadığı için ağladığınıza yarın olmadığı için şükretme olasılığınız var…

“O” BURAYA GELECEK!