Evcil Hayvan Beslemeniz İçin 5 Neden

Mutsuz musunuz,  kariyerinizde hedeflediğiniz her şeyi yaptınız ama evinize geldiğinizde birinin olmasını mı istiyorsunuz? Yoksa çok stresli misiniz, kaygınızı azaltmak için sürekli çikolata yiyor, yoga ya da meditasyon gibi çeşitli kurslara mı yazılıyorsunuz?
Peki, yaşam tarzınıza uygun bir hayvan sahiplenerek hem bir cana yardım etmek hem de kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden birini yapmak istemez misiniz? İşte evde hayvan beslemeniz için beş neden;
kedi

Hayatımızı düzene sokmamıza yardımcı olurlar
Hepimiz yaşımız ilerledikçe hayatımızı düzene sokmak isteriz, evcil hayvanlar sahiplenmek istiyorsanız yemek, egzersiz ve bakım gibi rutinler için düzenli olmanız gerekir. Yemek ve egzersiz saatlerinin aksamaması için çabalarken aslında sizde zamanla bu rutine alışacak, düzeninizin dışına çıkmak istemeyeceksiniz.

Egzersiz yapmaya teşvik ederler
Aileler ve yalnız yaşayanlar için en iyi aktivite onların hayat tarzını benimseyecek ve uyum sağlayabilecek bir hayvan beslemeleridir. Örneğin çok hareketli, koşmayı seven biriyseniz sizinle koşacak, enerjisi yüksek, oyuncu köpekleri sahiplenmelisiniz.

Moralimizi yükseltirler
Hayvan sever insanlar nerede bir yavru hayvanla karşılaşsalar dikkatlerini ona çevirip onunla ilgilenirler. Aç bir hayvanı beslemek, onu okşamak bile morallerini düzeltmeye yeter. Hayvanların his dünyası çok gelişmiştir bu nedenle ne zaman ağlasanız, hasta olsanız hayvanınız yanınızdan hiç ayrılmayacak ve size direnç verecektir.

Aile ilişkilerini geliştirirler
Hayvanınızı bir kere eve getirdiğinizde sürekli evde durmak, sizden ve ailenizden biri olmak isterler. Çocuklu ya da çocuksuz olun aile düzeninizi çok çabuk kavrarlar ve buna dâhil olurlar. Bu yüzden siz yemek yerken masanın altında, yatında dururlar. Siz uyurken beraber uyumak isterler. Kavga ettiğinizde araya girip sizi yatıştırmak isterler.

Çocukların fiziksel ve duygusal gelişimine katkı sağlarlar
İyi birer oyun arkadaşı olan hayvanlar çocuğunuza sorumluluk sahibi olmayı, empati yapmayı, ilgi ve sevgi göstermeyi öğretirler. Ayrıca alerji, astım gibi hastalıklara karşı bağışıklık kazanmalarını sağlar.