Evcil Hayvan Sahiplerinin Hayatlarını Kolaylaştıran Mobil Uygulamalar

Teknoloji bu kadar hayatımızın içindeyken, yaşamımızın önemli bir parçası olan evcil hayvanlarımızı unutmak olmazdı tabii ki… İşte evcil hayvan sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayacak ve hayatlarını kolaylaştıracak mobil uygulamalar.

kedi-kopek

1)      P5 Dog Training Uygulaması 

Köpeğinizin egzersiz programını planlayabileceğiniz bu uygulama ile dostunuzun gelişimini ve ihtiyaçlarını yakından takip edebilir, eskiden yapamadığı ama artık yapabildiği oyunları kazanılmış başarı olarak işaretleyebilirsiniz.

2)     PupPee

Adından da anlaşılabileceği üzere, bu uygulama köpeğinizin ne zamanlar tuvalete çıkması gerektiği, yemek ve su ihtiyaçlarının zamanlarıyla ilgili olarak size bildirimler gönderir. Üstelik bunu yaparken köpeğinizin yaş ve tür özelliklerini göz önünde bulundurur. 

3)      DogSync

DocSync uygulamasıyla köpeğinizin yürüyüş ihtiyacını, aşı zamanının geçip geçmediğini takip edebilirsiniz. Bu uygulamayla köpeğinizin her hareketinin bilgisini tutabilir ve sağlık ihtiyaçlarını zaman geçmeden karşılayabilirsiniz.

4)      Perfect Dog Free

Evcil hayvan sahibi olmak istiyor ama hangi cins bir evcil hayvanınız olsun karar veremiyorsanız bu uygulama ile, yaşam koşullarınıza en uygun hayvanı sahiplenebilirsiniz. Perfect Dog Free, size pek çok kategoride soru sorarak cevaplarınız doğrultusunda yaşam koşullarınıza en uygun olan evcil hayvanları sizin için listeler. 

5)      SnapCat

SnapChat değil, bu sefer SnapCat! Bu uygulamayı açtığınız zaman ekranınızda kırmızı bir ışık yanıyor. El hareketinizle sağa sola çevirdiğiniz telefonunuzla birlikte, sağa sola yansıyan bu kırmızı ışığın peşinde deli divane olan kediniz de kendine eğlenceli bir oyun bulmuş oluyor.  Üstelik eğer bu kırmızı ışığa patisiyle dokunmayı başarabilirse oyuncu kedinizin fotoğrafını da çekiyor.

6)      Cat Fishing 

Kedinizle oynayamayacak kadar yorgunsunuz ama onun enerjisi yerinde. Telefonunuza indireceğiniz bu oyun sayesinde ikinizin de keyfi yerine gelecek. O ekran üzerinde hareket eden balıkları patileriyle yakalamaya çalışırken, siz keyifle onu izleyip dinlenebileceksiniz.

7)      Human-to-Cat Translator

İnsanoğlunun en büyük düşlerinden biri galiba hayvanlarla konuşmak. Bu uygulama 25 farklı kediden derlediği 175 seçenekle düşünüzü gerçeğe dönüştürüyor, tabii kısmen. Kedinizin miyavlama tonuna göre acıktı mı yoksa sadece oyun mu istiyor anlayabiliyorsunuz.