Yenilenmek Güzeldir: Evinde Değişiklik İsteyenlere Özel Çözüm Önerileri

Kış havasından mıdır, bir can sıkıntısından mı bilemiyor ancak eğer bu ara gözünüze yatak odanız çok batıyorsa değişim hareketi başlasın! Yatak odanızın, mevcut halinden daha sempatik olmasını sağlamanın basit ipuçlarını sizin için derledik.

1- “Ahşap, keten, hasır, yün, taşlaşmış kumaşlar ya da aksesuarlar odanızın havasını bir anda değiştirecek güçtedir desek” yeridir. Açık tonlardan hafif grilere, ten renklerinden açık kahverengi tonlara kadar olan skala odanızı sıcacık bir görüntüye kavuşturabilir.

keten_perde

2- Kocaman halılar yerine, ahşap zemin üzerine yakışan minik peluşumsu halıları tercih edebilirsiniz. Uyandığınızda ayağınız yumuşak bir zemine basar hem, çok da sempatik durabilir büyük olanlara nazaran.

hali

3- Üstten aydınlatmalı koca koca lambalar yerine, küçük yatak başı lambalarını tercih edin. Beyaz ışık hastaneyi çağrıştırabilir, sarı olanlar hem gözünüzü yormayacak hem de daha sakin bir atmosfer yaratacaktır.

oyuncaktan_lamba_Yapımı

4- Artık piyasada pek çok yerde bulabileceğiniz Himalaya tuzu lambaları denemenin tam zamanı! Bu lambaların bu kadar popüler olmasının nedeni, odanın havasını temizlemesi ve size daha rahat nefes aldırması. Kusursuz bir uyku deneyimine vesile olması da cabası!

himalaya_lamba

5- Odada mum dekorları yapmak, hele ki yorgun akşamlarda hafif tınılar eşliğinde mum ışığında oturmak müthiş keyif. Ve fakat her mum, olası bir tehlikeye de gebe. Uyuya kalıp evi ateşe vermemenin bir yolu fotoğraftaki gibi bir cam mumluk kullanmak. Hem dekor olarak sempatik duracaktır, hem de tehlikeyi yarı yarıya azaltacaktır.

cam_mumluk

6- Odanızın bir köşesine mutlaka bir eser koyun; en sevdiğiniz ressamın bir tablosu da olabilir alelade bir manzara fotoğrafı da. Önemli olan her sabah uyandığınızda içinizi açacak bir tablo ile karşı karşıya gelmeniz.

tablo

7- Odanın bir kenarına muhakkak bir kaktüs yerleştirin. Batıl inanç dahi olsa kaktüsün kötü enerjileri ve negatifliği aldığına dair de bir söylem var. Piyasada farklı renkleri de mevcut artık, illa yeşil olmasın derseniz en cart pembeye kadar skala oldukça geniş.

kaktus