Gerçekten Mutlu İnsanların Alışkanlıkları

‘Gerçekten’ mutlu olanlar ama… -mış gibi görünen Pollyannacılar değil kastımız. Bu devirde kusursuz mutluluk uzak bir ihtimal gibi dursa da umut, kaybedilesi değil kazanalası bir kavram olduğu müddetçe sanırız hala mutlu olmak için şansımız var. Gerçekten mutlu olan insanların alışkanlıklarını kaleme aldık bugün sizin için. Denemesi bedava!

Mutlu insanlar…

Başkalarının ne düşündüğüne kafayı takmazlar. Başkalarının sözlerine önem verirler ancak hayatlarını o konuşulanlara göre adapte etmeyecek kadar bilinçlidirler. Kendi doğruları vardır ve başka insanların, haklarında ne düşündüklerine bağlı yaşamazlar. Ne kimliğiniz önemlidir onlar için, ne titriniz ne de tarzınız. Asıl mesele ‘iyi insan’ olmaktır. Herkesi olduğu gibi kabul etmeyi çok iyi bilirler, kişinin yakasındaki armaya değil yüzündeki tebessüme odaklanırlar. Böylelikle kötü düşünce ve art niyet girdabına girmezler. Dünyadaki her şeyin mükemmel olamayacağını bilirler. Mükemmeliyetçilik güzel bir şey gibi dursa da hırsa bürününce tehlikeli olabilir. Mutlu insanlar, her şeyin mükemmel olmasını bekleyerek zaman harcamazlar, oldukları gibi kabul ederler.

mutluluk

Gerçekten mutlu insanlar…

Gülümsemeyi, yüz mimiklerinden eksik etmezler. Gülümseyerek pozitif olacaklarını düşünürler ve daima gülümseyerek bakarlar durumlara. Böylelikle hayatlarına pozitifliği çekerler. Anlık mutluluklara önem verirler. 2 sene sonra almak istedikleri araba için hülyalanmak yerine, anlık mutluluklara da önem verirler. Onlar için an şu andır ve şuan mutlu olmak için daima sebep vardır.

mutluluk

Ve son ve belki de en önemli madde; affetmek. Mutlu insanların sırtlarında yükleri yoktur. Onlara kötülük edenleri düşünerek ya da intikam planları yaparak günlerini zehir etmezler. Affederler ve kendi yollarına bakarlar. Geçmişi geçmişte bırakmak bazen iyidir, kötü anlar boşa yükten başka bir şey değildir.

Gerçekten mutlu olmak bizim elimizde… Mutluluk, elimize verilen bir hamur gibidir; düşüncelerimizle yoğrulur ve şekillenir. Mutluluk hamuruna kattığımız harç pozitifse, mutluluk hayal değil hayat olur ve işte o zaman su akar ve yolunu çok güzel bulur.

Mutluluktan ayrılmamanız dileğiyle! 😉