Günden Mütevellit: Çocuğunuza Yapabileceğiniz 8 Masum 1 Nisan Şakası!

E malum aylardan Nisan, günlerden Cuma, tarihlerden 1. Hal böyle olunca şaka yapmak da adettendir. Ürpertici ya da insaf dedirtici; “böyle şaka mı olur yaa” haykırışlı, yürek hoplatan ve hatta damak attıran (artık ne demekse) şakalardan uzak; masum şakalara yakın bir gün bizim için. Çocuklarınızla bugünü çok keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Sizler için minik afacanlara özel masum 1 Nisan şakaları araştırdık.

1 NİSAAAAAAAAAAAAAAN!

1- Çocuğunuzun beslenme çantası için sevimli bir sürpriz hazırlayabilirsiniz. Minik gözleri, meyvelerin üzerine yapıştırın ve onu okulda şaşırtın.

meyve

2- Çocuğunuza birkaç beden büyük bir kıyafet alın ve ondan gizli başucuna giymesi için koyun. Giydiğinde neler olduğunu anlamayacak ve kendini bir gecede büyümüş zannedecektir.

çocuk

3- Meyve saatinde onlara tatlı bir sürpriz yapabilirsiniz. Elmanın içine fotoğraftaki gibi şekerlemeler yerleştirip, onu şaşırtabilirsiniz.

meyve_yiyen_çocuk

4- Ketçap ve mayonez canavarı çocuğunuza tatlı bir şaka. Boş olan plastik şişelere ip koyun ve sofraya getirin. Sıkmak istediğinde çok eğlenecektir.

ketçap

5- Bir büyüme şakası daha 🙂 Çocuğunuzun ayakkabısına tuvalet kâğıdı koyun ve ayakkabısını giymesini söyleyin. Ayağı sığmadıkça, kendini büyümüş görecek ve şaşıracaktır.

tuvalet_kağıdı

6- Sabah kahvaltısında gevrek yemeyi seviyorsa çocuğunuz, bu şaka tam ona göre. Bir gece önceden sütlü gevreği dondurun ve sonra tabağına koyun ve şaşkınlığını izleyin.

çocuk_kahvaltısı

7- Sabunun üzerine şeffaf cila oje ile boyayın ve banyoya koyun. Sonra çocuğunuza ellerini yıkamasını söyleyin. Sabun köpürmedikçe çocuğunuzun şaşkınlığı artacaktır.

sabun

8- E tabi biraz acımasız olabilir yani ama çocuğunuza elma şekeri görünümlü soğan şekeri şakası yapabilirsiniz. Tabi sonrasında gerçek elma şekerini de vermeyi ihmal etmeyin 🙂

Elma Şekeri Tarifi

1 Nisan Şaka Günü’nüz masum olsun!