Havalar Soğuyor: Evde Yapabileceğiniz 6 Eğlenceli Aktivite

Gezi tutkunları pek yerinde durmayıp mevsime uygun rotalar belirlese de havaların soğuması ile birlikte özellikle kış insanı olmayanlar ya da çocuk sahibi olanların eve kapanma zamanları geliyor. Madem durumlar böyle o hâlde keyif almak için yeni yollar bulmak, evde geçirilen zamanlar için aktiviteler belirlemek lazım. İşte hem size hem de çocuğunuza keyifli dakikalar hediye edecek 6 aktivite.

1. Kostüm Gecesi Düzenleyin

Soğuk ve karanlık bir geceyi eğlence dolu saatlerle bürümek elinizde. Herkesin kendi tarzına göre kıyafetler alacağı kısa bir alışveriş turuna çıkın ve haftanın bir gününü belirleyin. Belirlediğiniz gün gelince partinin konseptine göre yemekler hazırladığınız bir sofra kurun. Ev halkı geldikten sonra kostümlerinizi giyip yemeklerinizi tatmaya başlayın. Bol sohbet, bol müzik, bol eğlence ile soğuk ve kapalı havaların sıkıcılığını evinizden uzaklaştırın.

2. Masa Tenisi Oynayın

Birçok mağazadan kolaylıkla bulabileceğiniz masa tenisi araçlarını alın ve evinizin yemek masasına kurun. Kimseye zarar vermeden, keyifli dakikaları kendinize hediye edin.

3. Teraryum Hazırlayın

İnternet üzerinden teraryum hazırlama konusunda yardımcı olacak birçok bilgilendirici videoya kolayca ulaşabilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınız olan malzemeleri almak için ev halkı ile birlikte alışverişe çıkın. Havanın soğuk olduğu, sıkıcı bir günde herkes zevkine ve hayal gücüne göre teraryumunu tasarlamaya başlasın; görün bakalım kalıyor mu sıkıntı?

4. Yeni Tarifler Uygulayın

Soğuk bir havada ocağa çaydanlık koyduktan sonra bir yandan çay kaynarken bir yandan çayın yanına yiyecek bir şeyler hazırlamak dünyanın en zevkli aktivitelerinden biridir. Çocukların motor becerilerine de katkı sağlayacak bu aktivite ile gününüzü çok keyifli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik sonunda tariflerin nasıl olduğunu tatmak da başlı başına tatlı bir heyecan sebebi olacak. Yeni tarifleri nereden bulacağım diyorsanız MigrosTV videolarında bolca var!

5. El İşlerine Başlayın

Eskiden, bu internet olmadığında büyüklerimiz nasıl vakit geçirirdi? Elbette çeşit çeşit el işleri ile! Örgü, dantel, kanaviçe, kırkyama… Birçok el işi seçeneği arasından kendinize uygun olanı seçin ve derhal uygulamaya koyulun. Her biri çok keyifli olduğundan bütün sıkıntınızı gidereceğine eminiz.

6. Karaoke Günü Düzenleyin

Soğuk günleri aileniz ile birlikte sıcacık ve müzik dolu yapmaya hazır mısınız? O halde bunun için en iyi yöntemlerden biri karaoke etkinliği düzenlemek olacaktır. Sesimiz güzel değil deyip sıyrılmayın, alın güzel bir karaoke mikrofonu, açın kıpır kıpır şarkı ve keyfinize bakın!