Hayat Yolunda Gitmiyorsa HGŞ; Hatırla, Gülümse, Şükret!

Belki bu aralar gün size doğmuyor, doğsa bile aydınlatmıyor. Belki tam mutlu olacağım derken, bir şeyler ters gidiyor; gittikçe de sizi aşağıya çekiyor. Belki de ortada fol ve yumurta yokken içiniz birden bire kasvetleniveriyor. İşti, aşktı, aileydi derken karma karışan zihninizi biraz rahatlamalı. İyi yaşam sırları, işin ruhsal tarafı olarak aklımızda bulunsun. Bu yazımızda sadece basit 1-2 hatırlatma yapacağız size. İç sıkıntısı ile başladıysanız okumaya, yazımızın sonlarına doğru hatırlayacağınız şeyler size #iyigelecek. Evet, derin bir nefes alın ve başlayın okumaya…

iyi-yasa

Hayat yolunda gitmiyorsa, HGŞ kuralını uygula; HATIRLA, GÜLÜMSE, ŞÜKRET!

1- Neye sahip olamadığınıza değil, şuan sahip olduklarınıza şükredin.

2- Mükemmel olacağım diye kendinizi harap etmeyin; kimse mükemmel değildir, kusurlarınızı sevin.

3- Başkalarını tolere etmekten kaçınmayın, abartıya kaçmadan tabi! “Ben olsam yapmazdım!” yerine kişileri olduğu gibi kabul edin. Her şey daha
katlanabilir olacaktır.

4- “Neden ben?” ikileminden uzak durun, başınıza geleni sorgulamak yerine işin içinden çıkmanın kolaylığını bulun, bulmaya çalışın.

5- Bağışlayın! Kırgınlıklarınızın size kocaman yükler bırakmasını engelleyin. Affedin ve güne mutlu başlayın; evet, her şeye rağmen.

6- Biri için bir şey yapın. Bu illa para demek değil. Bir iyilik olur, bir yardım olur. En basitinden yaşlı komşunuzun hatırını sorun, o bile sizi mutlu
edecektir.

7- Risk alın! Korkularınızla yüzleşmek için risk alın, sonundaki mutluluk kendinize olan güveninizi de yerine getirecektir!

8- Önceliklerinizi belirleyin. İş mi, aşk mı, para mı, arkadaş mı? Konu her neyse, önceliğinizi belirleyin ve geriye kalan enerjinizi eşit dağıtın.

9- Raflarınızı yerleştirin! Kıyafet değil, ‘gönül’ raflarınız. Hayatınızdaki herkesi hak ettiği rafa koyun ve eder kadar değer verin. Layığından fazla değer
vermek ve devamında o değeri alamamak sizi uçuruma itecektir. Siz uçurum yerine güvenli çimlerde eğlenin; ruh sağlığınız için iyi olacaktır.

10- Ve son söz; gülümseyin! Herkese ve her şeye rağmen. Bırakın isteyen istediğini söylesin, bağıran bağırsın, haykıran haykırsın.

Siz sevmekten ve gülümsemekten vazgeçmeyin. Bırakın gerisini dertleriniz düşünsün! 😉