Hayatın Bu Gerçeklerini Kabullendikten Sonra Daha Güçlü Olacaksınız!

Hayat bu, bazı şeyleri görmezden gelsek de bu gerçekleri değiştirmiyor. Hayatın bazı gerçeklerini kabullendikten sonra, geri kalan hayatımızda daha güçlü olabiliriz. İlk okuduğunuzda belki biraz canınızı acıtacak ancak sonrasında daha da güçlenmenize vesile olacaktır.

1- En acısı ile başlayalım; sevdiklerimizi bir gün sonsuzluğa uğurlayacağız. Hiç kaybetmeyecekmişiz gibi yaşıyor olsak da her canlı bunu tadacaktır. Bu nedenle zor olsa da kendimizi bu gerçeğe alıştırsak iyi olabilir.

sevgi

2- Düşüncelerimiz, hayatımızı şekillendirir. Devamlı olumsuz düşünmek, devamlı korkular içinde olmak farkında olmadan günlük yaşantımızın bir parçası olur. Pozitif düşüncenin önemine verilen ehemmiyet de buradan kaynaklanır.

sevgililer-gunu

3- Kusursuz bir eş ya da sevgili hepimizin hayali. Ancak unutmayın mükemmel insan yoktur. Hayatınız boyunca mükemmeli ararsanız, yalnız kalma olasılığınız da yükselir. Bu nedenle kusursuzu değil, ruhunuza en iyi hitap edeni bulun ve kaçırmayın!

aşk

4- İnsanları olduğu gibi kabullenin. Bunun başka kaçarı da yok zaten. İnsanları değiştirmeye çalıştıkça yorulursunuz. Bırakın onları alışkanlıklarıyla kabul edin, insan 7’sinde ne ise 70’inde de odur.

aşk hakkında

5- Her güzel şey bir gün biter ama her giden de yeni gelenlere yer açar. Mükemmel bir işiniz vardır ancak hiç beklemediğiniz bir anda işinize son verilir. Bu üzücü olabilir ama bilin ki daha iyisi için açılmıştır o kapı.

ask

Olumsuzluklar içinde pozitif bir şey aramak Pollyanna avuntusu değil hayatınızı daha iyi idame ettirmenin altın kuralıdır. Ne ekersen onu biçersin misali; ne düşünürseniz onu yaşarsınız.

O zamana hep birlikte güzel günlere…