Herkesin Hayatına Kimse Karışamaz; Canını Seven Bu Erkek Tiplerinden Kaçsııııııın!

Ne de güzel aslında değil mi; ilgi görmek, sevilmek, değer bilinmek, aşkı hissetmek, sevgiyi tatmak. Yani kelime topluluğu olarak güzel olmasına güzel de bazı gönüller her zaman otların üzerine konamayabiliyor. Nereye konduğunu buradan söylemeyelim siz anladınız. E hal böyle olunca gel de çık aşkın içinden. Ama öyle erkekler var ki beyinden kalbinize “Budur, aşık ol!” cümlesi ile giriverir hayatınıza. Biz bu yazımızda naçizane ‘o’ erkeklere değinmek istedik. Hani olura farkında değilsinizdir, kalbiniz bağlanmaya çeyrek vardır falan diye önden söyleyelim dedik. Neticede mutfakta beraber az mı çorba kaynattık!

aşk-ve-ilişkiler

1- Çılgın Flörtçü!

Flörtçü kelimesi de bir garip oldu farkındayız da en iyi böyle anlatabiliriz bizce 🙂 Efendim bu abilerimiz ayıptır söylemesi ‘uçana kaçana’ tabir ettiklerimizdendir. Gözler fıldır, sözler tandır kıvamındadır; yumuşak ve gönül çelen yani…

aşk-ilişkiler

2- Deste Sevdalısı!

Kefenin cebinin olmasına gerek yok, bu tipler işi kulpuna uydurur zaten. Üç kuruş kar edeceğim diye, hesap gelince tuvalete giden, havalara bakan, görmezden gelen özetle dünyaya yeni gelmiş saflığı ile etrafa bakınan erkek tipi, sizi bir süre sonra zora sokar. Leonardo Di Caprio bile olsa bunu yapan, sıkıntı yani uzak durun. (Tamam, Leo uç bir örnek oldu o gelirse direk yürüyün)

ilişkiler-ve-aşk

3- Maceracı Araziler!

Macera peşinde olması bir kenara, eğer bir erkek buluşmadan sonra üzerine 4 gün geçmesine rağmen hala aramadıysa sanırız aradığı başka birileri olabilir. Diyeceğimiz o ki yoğunluğu falan geçin; aramak isteyen adam her yerden arar. Üzülen siz olursunuz, kıymayın kendinize.

aşk

4- Bay Her Şeyi Bilen!

Tabi bu ‘bilme’ işinin devamı tavan bir ego oluyor. Çünkü o en doğrusunu bilir, çünkü o her şeyi bilir, çünkü o gurmedir, çünkü o akıllıdır, zekidir, kurnazdır. Her şeyin ‘en’i odur. Aman diyelim, bir süre sonra sizi yorabilir ve dahası sizi eşsiz bilgi ve deneyimi ile ezmeye kalkabilir. Gerek var mı?

kadın-erkek-ilişkisi

5- Cep Herkülü!

Ne giydin ne ettin diye başlayıp, otobüste erkeğin yanına oturmaya varan kıskançlık sev iyesindeki erkek modeli. Kıskanmak sevginin bir parçasıdır ama fazlası öyle bir zarar ki. Flört ettiğiniz adam %1 bile olsa çocuklarınızın babası da olabilir. Çocuklarınıza bu kadar şüpheci ve takıntılı bir baba hayal ediyor musunuz?

aşk

6- Ağlak Çiko!

Bunalım prim haline getiren model. Hep bir derdi vardır. İşlere sarar; olmazsa evrene. O biter kuşlara ya da fok balıklarının bu dünyadaki yalnızlığına. Dertlenecek hep bir mevzuları vardır. Bu tip abiler enerjinizi sömürür ve zamanla sizi siz olmaktan çıkarır.

aşk ve ilişkiler

7- Taramalı Abi!

Yalanı seriye döken ve kendi kurduğuna inanan erkek modeli. Eğer hoşlandığınız adamın bir değil birden fazla yalanını yakaladıysanız abi muhtemelen ‘taramalı’ olabilir. Böyle seri yalancı gibi bir şey yani. Gözünü kırpmadan sürekli yalan söylüyorsa tolere etmeyin; kendinize ‘Onu kastetmemiştir belki…’ işkencesini de yapmayın. Yalanın bahanesi mi olur?

ilişkiler

Hadi oldu es kaza tutuldunuz birine. Ne yalanı, ne yılan bakışları etkilemiyor sizi; varsa yoksa ‘O’. Sevgili oldunuz her şey süper giderken bir de baktınız işler karışıyor. Hani oldu ya ayrılıverdiniz. Tabi biz bu büyük aşkı 3 cümlede özetledik ama anlıyoruz mevzunun derinliğini emin olun. Ne diyorduk, hah ayrıldınız. Peki sonra ne oldu? Daha fazla hata yapmanızı nasıl engelleyebilirsiniz; ayrılık sonrası 9 ‘aman diyelim’ maddesi hazırladık size. Aman diyelim bu hatalara düşmeyin!

Aşk meşk işleri ile ilgili daha pek çok yazımız şu linkte sizi bekliyor. Kalbinize uygun olandan okumaya başlayabilirsiniz 🙂

Aşk’la kalın!

😉