Beyoncé, Madonna, Lady Gaga: Hollywood Ünlülerinden Unutulmaz Diyetler

Kilo vermek çağımızın sorunu. Sürekli olarak masa başı hayatlar yaşadığımızdan, ister istemez fazla kilolar modern insan için bir sorun haline geliyor. Tabii bu sorunla başa çıkmak için yediklerimize dikkat edip miktarını azaltarak pek çok farklı diyetler uyguluyoruz.

Şüphesiz bu konuda en çok dikkat çeken hep göz önünde olan ünlüler. Peki ama Hollywood ünlüleri denilince akla hangi meşhur diyetler geliyor?

Not: Bu diyetlerden çoğu aşırı zararlı olup, kesinlikle denemenizi önermiyoruz!

Beyoncé

Dünyanın en büyük megastarlarından Beyoncé, Master Cleanse isimli sadece sıvıdan oluşan diyeti uygulayarak 2006 Dreamgirls filmine hazırlanmasıyla meşhur. Gerçekten çok ağır olan ve sadece sıvılardan oluşan yiyecekleri yiyerek yaptığınız bu diyet, doktor gözetiminde yapılmazsa hayati tehlikesi olabiliyor. Beyonce daha sonra haftada bir hile yaparak pizza yediğini de açıklamıştır.

Kıymalı Pizza Tarifi

Marilyn Monroe

Popüler kültür ikonlarından Marilyn Monroe, sabahları iki adet çiğ yumurtayı sıcak süt ile birleştirip içmesiyle meşhurdu. Öğle yemeği yemeyen megastar akşamları haşlanmış et ve beş adet havuç yiyordu.

havuç

Elizabeth Taylor

Dünyanın en güzel kadınlarından Elizabeth Taylor, ilginç bir diyete sahip olmasıyla meşhur. Ev yapımı peynir üzerine ekşi krema ve meyve, yanına da fıstık ezmeli biftekli sandviç yiyen ünlü oyuncu arada bir tam bir pizza yemeyi de ihmal etmiyordu.

peynir

Sarah Michelle Gellar

Buffy the Vampire Slayer’dan tanıdığımız Gellar, kabak çorbası dışında hiç bir şey yemediği yedi günlük çok ekstrem bir diyet uyguluyordu. Bu diyete arada başka sebzeler de katan ünlü oyuncu şekerden uzak duruyordu.

Kabak Çorbası Tarifi

Kate Middleton

Dünyanın soylu fenomeni Kate Middleton Dukan diyetinin baş takipçilerinden biri. Büyük bir protein ve sebze ile başlayan bu diyet her hafta azalmakta ve vermek istediğiniz kiloya göre zorlaşmakta.

et-marine

Lady Gaga

Bazı söylentilere göre Lady Gaga Tracy Anderson’ın bebek maması diyeti ile fazla kilolarından kurtulmuş durumda. Bu diyet günde iki kere bebek maması yemeyi içeriyor.

bebek maması

Madonna

Dünyanın en önemli starlarından Madonna, aynı zamanda dünyanın en zor diyetlerinden birini yapıyor. Makrobiotik diyet denilen bu beslenme düzeninde ne buğday ne yumurta ne et ne de süt ürünleri var. Peki ne var diyecek olursanız, sadece su yeşillikleri olduğunu söyleyebiliriz.

yesillik-saklama

Gwyneth Paltrow

Gwyneth Paltrow’da sadece vegan beslenenlerden, yani hayvansal hiç bir ürünü tüketmiyor ve sabahları sebzeli sular içiyor…

vegan