Hoşgeldin Şubat: Daha Pozitif Bir Ay İçin İşin Sırrını Veriyoruz!

Bitmek bilmeyen ve sanki aylardır sürüyormuş etkisi yaratan Ocak ayı nihayet bitti. Bazen güldük, bazen şaşırdık; 2017 için de bir alıştırma olmuş oldu. Geldik Şubat ayına. Kasım’da aşk başkadır deseler de Şubat’ın da 14’ü var 🙂 14 Şubat Sevgililer Günü ile ilgili daha sonra bazı paylaşımlarımız olacak, biz şimdi şu aya pozitif bir geçiş yapalım…
Mutluluk

Daha pozitif olmak için ne yapmak gerekir? Günün sorusu bu. Şimdi size burada pozitif düşünün ki her şey pozitif olsun diyebiliriz ancak bu yaşam şartlarında bunun o kadar da kolay olmadığını biliyoruz. Ancak belki size bazı minik ipuçları verebiliriz. En azından güne daha pozitif başlamanıza vesile olabilir. Öncelikle her şeyin ve herkesin daima mükemmel olmasını beklemeyin. Mükemmeli beklemek, farkında olmadan negatifliği çekmenize neden olabilir çünkü hep bir soru, hep bir yanıt ararsınız. Detaylarda boğulmak yerine var olanlara mutlu olmayı tercih etmek sizi daha iyi hissettirecektir.

subat

İkinci konumuz kabulleniş. Biliyor musunuz insanları olduğu gibi kabul etmeyi başardığınızda mutluluğunuz ikiye katlanacak! Kendi doğrularınızı başkalarına empoze etmeye çalıştıkça işleri daha da karmaşık hale getiriyor olabilirsiniz. Olduğu gibi kabul edin ve kurcalamayın.

ilişkiler

 

Şimdi bu söyleyeceğimiz de bir altın nokta; negatifliğin kaynağını bulun! Sorundan kaçmak, onu ötelemekten başka bir çözüm getirmeyecektir. Kaçmak yerine üzerine gidin; sizi negatif yapan, mutsuz eden her ne ise onu bulun ve üzerine giderek çözmeye çalışın. Negatiflikten kaçmak bir kurtuluş değiş, üzerine gitmek bir çare olabilir. Farkında olmadan bağlandığınız günlük rutininiz bile negatiflik etkisi gösterebilir zamanla. Sabah kalk, işe git, çalış, eve dön, uyu. Bu rutin, sizi sıradanlaştırabilir ve bu sıradanlık da sizde negatif bir etki oluşturabilir. Var mısınız rutine biraz renk katmaya? İş ile boğulduktan sonra akşam kendinize bir aktivite planlayın mesela. Bu basit bir kahve-film keyfi bile olabilir. Maksat rutinden çıkmak ve hayata biraz renk katmak.
mutluluk
Ve final… Daima gülümseyecek bir şey bulun. Hayatınızdaki olumsuzluklara odaklanıp, girdaplarda sürüklenmek yerine uyandığınızda sahip olduklarınıza teşekkür edecek bir şeyler bulun kendinize. Sizin rutininizin, başkalarının lüksü olduğunu unutmayın; pozitif olmak ve hayata umutla bakmak için hala sebebiniz var, kendinize inanın! 😉