Kahve Aşıklarının Ziyaret Etmesi Gereken 5 Şehir

Eğer bir kahve tiryakisi iseniz ve bulunduğunuz bölgedeki en iyi kahve satan yerleri çoktan keşfetmişseniz artık sınırlarınızı genişletmenin zamanı gelmiş demektir. Sık sık seyahat etmeyi seviyor ve gittiğiniz şehirlerde en iyi kahve duraklarını öğrenmek istiyorsanız size harika birkaç önerimiz olacak…

kahve

1. Roma (İtalya)

Tarihi ve lezzetli yemekleriyle olduğu kadar kahvesiyle de ünlü olan Roma, kahveseverlerin en sevdiği şehirlerin başında geliyor. Roma’daki cafe ve kahve dükkanları kahve konusunda işlerini oldukça ciddiye alıyor. Bu nedenle bu harika şehirde kötü kahve içmeniz neredeyse imkansız. Roma’ya yolunuz düşerse mutlaka uğramanız gereken üç yer ise; Caffè Greco, Rosati ve Ciampini.

roma

2. Havana (Küba)

Kahvenin su kadar önemli olduğu bir diğer ülke ise Küba. Genellikle sert kahve türleri ile bilinen Havana’da mutlaka denemeniz gereken birçok farklı kahve çeşidi bulunuyor. Şehrin en popüler kahvelerinden biri ise Café Cubano. Küba kahvesine ilk içişte aşık olmayabilirsiniz ancak biraz alıştıktan sonra vazgeçmeniz pek de mümkün olmayacaktır. Cafe Bohemia, Cafe Escorial ve La Chucheria, Havana’da mutlaka ziyaret etmeniz gereken kahve duraklarının başında geliyor.

havana

3. Viyana (Avusturya)

Eğer yolunuz Viyana’ya düştüyse kahve konusundaki beklentilerinizi oldukça yüksek tutabilirsiniz. Mükemmel kafe ve kahveleri ile 2011 yılında UNESCO’nun listesine giren Viyana, kahve işini oldukça ciddiye alıyor. Kafelerinin muhteşem atmosferi ve tasarımı ile ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlayan bu şehirde cappuccino ve espresso türlerini mutlaka denemeniz gerekiyor. Şehrin popüler kahve çeşitlerinden olan ve geniş bir kahve fincanı içinde süt ile servis edilen Wiener Melange’in de tadına bakmanız da fayda var. Cafe Neko, Cafe Korb ve Cafe Weimar ise şehrin en iyi kahve durakları.

4. Melbourne (Avustralya)

Kahvenin büyük önem taşıdığı bir diğer şehir ise Melbourne. Şehirde her yıl düzenlenen kahve etkinliklerine ve kahve üzerine yorumlar yapan yayınlara denk gelmeniz mümkün. Genellikle latte gibi sütlü kahveleri tercih ediyorsanız, Melbourne bu konuda sizi mutlu edecek demektir. Mutlaka uğramanız gereken kefeler ise Pillar of Salt, Stassi Cafe ve Captains of Industry.

melbourne-kahve

5. Addis Abada (Etiyopya)

Kahveden bahsedip kahvenin başkentini atlamak tabii ki de olmazdı. Dünyanın en önemli kahve çekirdeği üreticilerinden biri olan Etiyopya’nın başkenti Addis Abada kahve namına aklınıza gelebilecek her şeyin en iyisini sunuyor. Şehrin en popüler kahve duraklarının başında ise Tomoca Coffee, Mokarar (Harar) Coffee ve Alem Bunna geliyor.

yesil-kahve3