Kamp Tutkunları İçin 6 Harika Kamp Alanı

Doğaseverler için doğaya doyabilmenin en iyi yöntemi, nefis bir kamp alanında çadır kurup yeni güne doğa ile iç içe uyanıp geceleri de doğanın kucağında uykuya dalabilmektir. Doğaseverler için belki de en harika zamanlar geldi. Şu nefis kamp alanı önerilerini alın da çadırınızı her hafta bambaşka bir yerde kurup kendinizi doğanın iyileştirici kollarına bırakın. İşte 6 harika kamp alanı!

  • Salda Gölü

Onların Maldivler’i varsa bizim de Salda Gölü’müz var! Türkiye’nin Maldivler’i sayılan Salda Gölü’nde bembeyaz kumların, masmavi denizin eşliğinde nefis bir tatil geçirmeye hazırsanız çadırınızı kapıp acilen yerinizi kapmaya gidin deriz. Bölge, sit alanı olduğu için sadece belirli yerlere çadır kurulabildiğini bu nedenle adeta kontenjanın sınırlı olduğunu unutmayın.

salda-golu

  • Muğla-Akyaka Orman Kampı

Kamp alanı dediğin; hem maviye hem de yeşile bakmalı, diyorsanız bu adres tam da size göre olabilir. Orman içerisinde yapacağınız huzur dolu yürüyüşler sonrasında denizde keyifle ferahlayabilirsiniz. Çadır başına konaklama ücretinin ise oldukça uygun olduğu bu kamp alanı ile hem cebiniz zarar görmesin hem de bedeniniz yenilensin.

fethiye

  • Nevşehir-Kapadokya Kaya Camping

Farklı bir kamp deneyimi yaşayıp, eşsiz manzaralara doymak isteyenler için Kapadokya nefis bir öneri! Hem çadır hem de karavanlar için yeterli alanı bulunan Kaya Camping’de gökyüzünde süzülen rengarenk sıcak hava balonlarını izlerken havuza girerek ferahlayabilirsiniz.

kapadokya5

  • Fethiye-Kelebekler Vadisi

Özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelen Kelebekler Vadisi, ziyaretçilerine nefis bir dinlenme süreci yaşatıyor. Burada birçok bitki türüne ve rengarenk kelebekler ile tanışıp doğanın tüm güzelliklerine doyabilirsiniz. Çadır ile konaklama ücreti sezona göre farklılık göstermekle beraber genel olarak 80 ile 100 arasında değişiyor. Kendi çadırınız ile giderseniz 10 liralık bir indirimden yararlanabiliyorsunuz.

fethiye

  • Ayvalık-Çamlık Camping Kamp Alanı

Rakı-balık-Ayvalık üçlemesini duymuşsunuzdur. Ha işte ona bir yeni kelime olarak “kamp” kelimesini ekleyebiliriz. Çamlık Camping, kampseverler için deniz ve ormanın birleştiği en iyi noktalardan biri. Bu alanda bungalovlarda ya da kendi kurduğunuz çadırlarda kalabilir, keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

kamp-yapmak

  • Edremit-Kazdağı Milli Parkı

Tüm sene şehrin kirli havasından yıldıysanız ve ciğerlerinize temiz bir hava doldurmak istiyorsanız Dünya’nın en temiz oksijenine sahip olduğu kanıtlanan Kazdağları’nın eteklerine yayılabilirsiniz. Doğa tüm güzelliği ile sizi hazır bekliyor, pişman olmayacağınızdan emin olabilirsiniz.