Yeşilin Tadı: Kamp Hayatının Olmazsa Olmazları

Arabanın sesi, egzoz dumanı, trafik sıkışıklığı, kornaların bağırtısı, insanların koşuşturması, itilip kakılmak, ağzına kadar dolu toplu taşıma araçları, bitmek bilmeyen yağmurlar, gelmek bilmeyen yaz… Yeter mi? Yeşilin tadı, kuşların cıvıltısı, ağaçların rüzgarla dansı, tatlı bir yaz akşamı. Siz hangisini tercih ederdiniz?

yesıl

Artık böyle çılgın aktiviteler yapmak, çok da çılgın sayılmıyor. Eskiden sadece hippi işi olarak görülen kampçılık, artık herkesin ortak zevki çünkü doğa herkesin ortak değeri. Siz de kendinizi evden, otelden, medeniyetten uzağa, yeşilin kollarına atıp doğayla iç içe birkaç gün geçirebilirsiniz. Üstelik çok zorlanmanıza da gerek yok. Çadırınızı, uyku tulumunuzu atın bagaja, ver elini doğa ana. Detaylar ilgi alanlarınıza göre farklılık gösterse de size birkaç temel kamp malzemesinden bahsedeceğiz.

ÇADIR

İlk ve muhtemelen en önemli malzeme. Kaliteli ve uygun boyutlarda bir çadır seçimi size her türlü hava koşullarını düşünmeden, rahat bir konaklama imkanı sunar. Kişi sayısı ve mevsime uygun çadır seçimi kamp hayatınızı kolaylaştıracaktır.

migrostv_kampsl_v1_180517

UYKU TULUMU

Çadırdan sonraki en önemli malzeme olabilir. Aksam ve özellikle sabaha karşı olan ani ısı değişimlerinden etkilenmemek ve rahat bir uyku çekebilmek için size en uygun olan uyku tulumunu seçmeniz gerekir.

Ağaç Kampı

ŞARJLI LAMBA

Medeniyetten uzaktaki birkaç gününüzü acılar içinde geçirmenize gerek yok. Konfor önemli, sonuçta mutlu olmak için kamp yapıyorsunuz. Bu yüzden çadır içinde ve dışarıda kullanmak üzere şarjlı lambalar bulundurmalısınız.

BÖCEK SPREYLERİ

Bu madde biraz tartışmalı olabilir. ‘’ Doğaya gidiyoruz, tabii ki böcek olacak’’ diyenler olabilir. Ama biz yine de böceklerden pek haz etmeyenler için yazalım. Yanınızda sivrisinek ve diğer haşereler için cilde sürülebilen, böcek kovucu ürünlerden temin ediniz.

bocek

İLK YARDIM KİTİ

Başınıza ne geleceği belli olmaz. Siz işinizi şansa bırakmayın ve her ihtimale karşı yanınıza bir ilk yardım kiti almayı unutmayın. Kıymık batar, taş çarpar, dal sıyırır, olur olur doğadasınız sonuçta.

Rotanızı nereye çevirirseniz çevirin, eksiksiz malzemeler ile çok daha fazla keyif alacağınızı unutmayın. İsterseniz MigrosTV’de daha önce sizler için yakın rotaları listelediğimiz linke göz atabilirsiniz. Ayrıca Migros’ta tüm kamp ürünlerinde size özel indirimler olduğunu da unutmayın. Hazır havalar da ısınmaya başlamışken, eksik malzemelerinizi tamamlayıp yola koyulun artık. Kaçış rotası planınız da bizden olsun.

Kamp Ateşi