Kar Yağarken Evde ya da Dışarıda Yapılacak Etkinlikler

Kış mevsimine girdiğimizde akla ilk gelen sorulardan biri “Acaba bu yıl kar yağacak mı?” olur.

En kötü yeri bile beyazlığı ile örterek dünyanın en güzel yeri gibi gösterebilme becerisine sahip muhteşem bir doğa olayı olan kar; tatlı telaşı ile vücudumuzu da sarmalayamaya başlayınca hayaller kurmamıza güzel bir zemin hazırlar. 

Çocukluğunuza inelim. Geceden normal bir havayla kapadığınız gözlerinizi sabaha kadar başka bir kılığa girmiş şehir ve çatıları çoktan beyazlamış olan evlerin görüntüsüne açıyordunuz hani? Birçoğumuzun çocukluk hatıralarının en güzel köşelerinde yer alan bu an ile karla ilgili o derin mutluluk hissini hatırladınız mı?

Gözlerimizi yine o beyaz manzaraya açtığımızı düşünelim. Şimdi; kartopu oynasak, boyumuz kadar kardan adamların olduğu sokaklarda kayak yapsak, kar yağdığında nerelere küçük geziler ayarlasak diye kurduğumuz hayalleri gerçekleştirme zamanı! Kar dolu günleri en iyi hangi aktivitelerle tamamlarız bir bakalım.

Evde Vakit Geçirmek için Harika Zamanlar

Kar yağmışsa birçoğu için kar tatili olmuş, herkes evlerine kapanmış demektir. Evde vakit geçirmeyi sevmeyenlerin bile bu düşünceyi kıracağını düşündüğümüz bu güzel dönemde pencerenizden sakince yağan karı izleyerek dışarıdaki karmaşadan tamamen izole evinizde sıcak bir içecek yudumlamak ve sevdiklerinizle kulaktan kulağa, sessiz sinema gibi eski oyunları oynamaya bizce hayır demezsiniz. Hadi kapatın o Wİ-Fi’leri ve birbirinize zaman ayırın!

Sıcak Bir Kafeye Sığınma Zamanı 

Kar dolu sokakların sanatsal güzelliğinde uzun yürüyüşler yapıp ruhunuzu besledikten sonra sıcacık bir kafeye sığınmanın huzurunu iliklerinizde hissetmek gibisi yoktur. Kendinizi evinizde hissedebileceğiniz salaş bir kafe seçin ve bir mizah dergisi kapın. Ruhunuzu iyileştirip kalbinizi gülümsetin.

kahve

Yeni Bir Diziye Başlayın

Hep ertelediğiniz yeni bir diziye başlama fikrini uygulamanın zamanı geldi de geçiyor! Hemen bir dizi seçin kendinize ve sezon sezon indirin zihninize. 

karda-tv-izlemek

Kar Birikintisine Gömülmeyi Deneyin

Hiç dokunulmamış bir köşe bulun kendinize. Karların kapladığı pürüzsüz bir bölge… Önce uzunca bakın ve o bölgenin içine gömülmeyi hayal edin. Hazır olduğunuzda bırakın bedeninizi tam içine! Kar miktarına dikkat ettikten sonra pek de n’olur diye düşünmeyin, hayatı iliklerinize kadar hissetmek için izin verin kendinize. İnanın bu hareketin size sağladığı özgürlük hissi ile huzur dolacaksınız.  

kar

Bul Bir Yokuş ve Bırak Kendini

Kap bir leğen ya da kalın bir poşet! Hadiiii, kaç yaşında olursan ol bu eğlence bir harika dostum!

kayak

Milli Görev: Kardan Adam Yapmak

Boyunuzdan büyük bir kardan adam yapıp mahalledeki bütün övgüleri toplamanın tam zamanı! Tüm yaratıcılığınızı bir havuç ve zeytinle sınırlamayın tabii. Kardan adamınızı maskeli baloya getirdiğinizi hayal edin ve onu istediğiniz kıyafetle giydirip aksesuarla süsleyin. Sonrasında mahallenin en yaratıcı, en şık, en çılgın kardan adamını hazırlayan ellerinizi tebrik edin! 

kardanadam

Köpeğinizi de Mahrum Bırakmayın

Evcil bir hayvanınız varsa onu da kışlık kıyafetlerini giydirerek yanınıza alın. Onunla birlikte kimsenin el sürmediği, karla kaplı alanlarda özgürce koşun!