Karlı Bir Günde Yapabileceğiniz Çok Eğlenceli 6 Aktivite

Karlı günler yaklaşıyor! Etraf bembeyaz bir tuvale döndüğünde, kardan adam yapma eğlencesine farklı aktivitelerle devam etmek isteyenleri renkli bir dünya bekliyor… Karlı bir günde kendinizi dışarı atmanıza sebep 6 eğlenceli aktivite sıraladık.

kar-eglencesi

1. Hulahop oynamanın tam zamanı!

Karlı bir gün hulahop oynamanın tam zamanı! Eşinizle, dostunuzla, çocuğunuzla alın hulahoplarınızı ve kendinizi karların üzerine atın. Dakikalarca çevirmek serbest! Hem yüksek enerjinizle ısınacak, hem de korkusuzca kendinizi yerlere atabileceksiniz. Bembeyaz karlara bürünene kadar oynamak serbest! Belki de oyun sonunda bir kardan adam yapıp onu renklendirmek için kullanırsınız, ne dersiniz?

2. Kar graffiti

Dışarısı bembeyaz bir tuvale dönüşmüşken onu süslemek için rengarenk sprey boyaları yanınıza alıp kendinizi sokağa atmaya ne dersiniz? Etraf boya olacak kaygısı taşımadan tüm hayallerinizi karların üzerine çizin. Çok eğlenceli değil mi?

3. Kardan kale

Kumsal oyuncaklarını saklandıkları yerden çıkarma zamanı! Kumdan kaleler yapmak için deniz, kum, güneş beklemek zorunda değilsiniz… Kum kovaları, kale kalıpları, kazma, kürek. Gerisi hayal gücünüze kalmış!

4. Karda spor

İşte size rengarenk ve dinamik oyunlar! Teneke kutularla golf delikleri oluşturabilir, badminton raketlerinizi alıp kendinizi dışarı atabilirsiniz. Hem de yerlere düşmekten korkmadan! Saha çizgilerini oluşturmak için gıda boyası eklediğiniz suyu bir pet şişeye koyarak sınırları çizebilirsiniz.

5. Karla hedef vurma

Dart game tahtanızı alın, uygun bir duvar veya ağaca yerleştirin. Dışarısı bembeyaz karla doluyken hedefi vurmak için başka bir şeye ihtiyacınız yok! Kartopu yapmanın keyfi ve arkadaşlarınızla hedefi vurma yarışı oldukça keyifli olacaktır!

6. Top nerede?

Renkli ve küçük bir topu karın altına saklayarak ve etrafa şaşırtmaca labirentler çizerek başlayın oyuna. Topu bulması gereken arkadaşınıza bir penguen gibi mi yoksa bir sincap gibi mi yürüyerek topu aramasını söyleme görevi ise sizin! Ortaya çıkan hareketler mi yoksa kar keyfi mi daha eğlenceli anlar ortaya çıkarır, orası size kalmış… Şimdiden iyi eğlenceler:)