Kedinizin “Seni Seviyorum” Dediğinin 5 Sürpriz İşareti

Kediniz size sürekli sevdiğini söylüyor belkide fakat siz farkında değilsiniz. Küçük arkadaşlarınızın size “seni seviyorum” dedikleri o anları kaçırmamak için içeriğimize bir göz atmanızı öneririz 🙂

1.Yoğurma Hareketi

Kediniz o küçük patileriyle size masaj yapıyorsa büyük ihtimalle sizin onun annesi olduğunuzu düşünüyor. Peki ya bundan büyük bir aşk işareti var mı? Kedigiller doğduklarında bu yoğurma hareketini annelerinden öğreniyorlar.

esneyen kedi

2. Havada Duran Kuyruk

Kedinizin kuyruğunu neden havaya kaldırdığını hiç merak ettiniz mi? Bu kesinlikle çok güzel bir jest! Dik kuyruk kedilerin bizim için duydukları sevgiyi göstermesinin en net yoludur. Yani sandığımızın aksine kediler kuyruklarını uzattıklarında şımarmıyorlar sadece bize biraz sevgilerini göndermek istiyorlar.

yabani-kedi

3. İlgi Beklemek

Bir kedi kucağınıza sıçradığında ya da karnını gösterdiğinde okşanmak istiyordur. Ve sizin bu harekete karşılık vermeniz aranızdaki olumlu ilişkiyi pekiştirecektir. Sonuçta kimsenin ona dokunmasına izin vermez.

kedi1

4. Göz Kırpmak

Eğer kediniz tembel bir şekilde gözlerini kırpıyorsa kendine has bir şeyler anlatıyor demektir. Kedinin uyanık olması fakat yine de başka birinin önünde gözlerini kapatması tamamen güven duygusunu gösterir. Aheste aheste  gözlerini kırpan küçük arkadaşın senin bir tehdit olmadığını fark ettiği söylüyor. Ve bu da ciddi bir aşk ifadesi, kediniz bunu yaptığında siz de gözlerini kırpıştırarak cevap verebilirsiniz.

kedi

5. Onun Dilinde Fare Bir Hediye

Evet gerçekten kediniz hediye olarak kapınızın önüne ölü bir fare bırakabilir. En azından o öyle olduğunu düşünüyor. Kedinizin bunu yapmasının sebebi size avcılık yeteneklerini göstererek sevgisini dile getirmek. Bu yüzden kedinizin bakmadığı bir zaman diliminde cesedi imha etmeniz daha doğru olur.

kedi