Kendinizi ‘Kaybolmuş’ Hissediyorsanız Hemen Elinizdekini Bırakın ve Bunu Yapın!

Hayat gailesi, bitmeyen işler, yarım kalan düşler, hayatın sıradanlaşması ve dahası eski tadınızın tuzunuzun olmaması… Üstelik böyle hissetmek için elinizde illa somut ve güçlü nedenlerin olmasına da gerek yok. Eğer son zamanlarda sebepli ya da sebepsiz kendinizi kaybolmuş, kaos içinde, yalnız hissediyorsanız; bir şeylere adım atmak için söz var ama icraat yok ise bu bahsedeceğimiz yöntem tüm sorunlarınızı çözecektir. Nasıl mı? Gelin 2 dakikada anlatalım!

diyet-zamani

1- Bir kağıt ve kalem hazırlayın. Kağıt tercihen beyaz, kalemler de fosforlu olsun. Önce kocaman bir halka çizin ve ardından içine bir küçük daire daha. Dik oturun ve asla kağıda yakın olmayın. Gözlerinizi küçük daireye odaklayın ve konsantre olun.

2- Gözlerinizi kapatın ve sizi rahatsız eden şeyi düşünün; deneyim, başa gelen tatsız bir olay, yapmaktan hoşlanmadığınız ya da sizi rahatsız eden bir şey.

3- Şimdi sesli olarak kendinize söyleyin düşünüzden geçeni. “Bu beni rahatsız ediyor ve bir daha yaşamak istemiyorum aynı şeyi…”

4- Gerçekte ne istediğinizi, beklentinizi ve hayalinizi düşünün, odaklanın ve gözünüzü açıp küçük daireye ne olduğunu yazın. Tamamen odaklanın ve dileğinizi kağıda yazın.

5- Dairenin etrafına o hedefe ulaşmak için neler yapmanız gerektiğini, hayallerinizi, başlangıç ve sonlarını tek tek yazın. Yani ortada hedefiniz olsun, yan alanlarda sizi hedefe götürecek olumlu şeyler ve izlenimler…

Bir de örnek ile açıklayalım. Aslında sizden istediğimiz şu şekilde bir şema…

Я хочу похудеть

Bunu mutlaka deneyin; beyin iknaysa zaten gerisi teferruattır. İnanın, odaklanın, benimseyin ve zafere yürüyün; oyuncak mutluluklara değil kalıcı ve mutlu başlangıçlara…

Biz inanıyoruz, bol şans!