Kış Sevdirir: Soğuk Havaları Sevmek İçin 10 Neden

Yaz ve kış ayları devamlı kıyaslanır. Kış aylarında etrafımız istediği enerjiyi bulamayan, motivasyonu düşük ve karamsar insanlarla çevrilidir ve biz de çoğu zaman böyle hissederiz.  Kışa atfedilen bu olumsuz yüklemeleri bir kenara bıraktığımız da aslına bakarsanız bu soğuk günler bize kendimizi keşfetmemiz için verilmiş ilham dolu bir dönemdir. Bu dönemi en güzel şekilde geçirip, sevmek için yeni nedenler yaratmak biraz da sizin elinizde!

1. Sıcak battaniyenizin altında tamamen size ait sıcacık bir ilham köşesi yaratarak kendinizle baş başa kalmak ve benliğinizi dinlemek için daha güzel zamanlar bulamazsınız.

yorgan

2. En sevdiğiniz kupanızla yaptığınız sıcacık kahvenin eve yayılan mis kokusu eşliğinde kitabınızı okuyarak kendinizi huzura teslim etmek için bulunmaz zamanlardır.

Morocco Kahvesi

3. Etrafı bembeyaz görebileceğiniz başka bir mevsim yok! Evet karın yolları kapayarak bizi ulaşım çilesiyle baş başa bıraktığı bir gerçek ancak kar tatili ihtimalini de göz önüne alırsak bir çocuğun saflığıyla kendimizi kara teslim edip o manzaranın keyfini sürmek ve biraz da eğlenmek için hiçbir engel yok.

kar

4. Hep o merak ettiğiniz ve bir türlü izleyemediğiniz filmi izlemenin ve kişisel gelişiminize katkı da bulunmanın keyfine vararak kendinizi daha da iyi hissedeceksiniz.

korku_filmi

5. Yaz aylarının verdiği rehavetle bahaneler bulmak hep daha kolaydır. Kış havasının dinçliğinden ve etrafın sakinliğinden yararlanıp daha üretken ve verimli çalışarak sınırlarınızı aşmaya ne dersiniz?

kis_uykusu

6. Rengarenk kazaklar, tarz şapkalar çeşit çeşit şallar ile bir yandan soğuktan korunurken diğer yandan tarzını ortaya koyun.

atki-baglama

7. Tatil yapmak sadece yaza ait bir aktiviteymiş gibi davranmak yerine kışın gidebileceğiniz bir çok yer ve kayak merkezi keşfedebilir, doğayla iç içe zorlu şartların verdiği değişik deneyimlerle kamp sefası yapabilirsiniz.

kayak

8. Sıcaktaki nemin ve bunaltıcı havanın her zaman çaresi olmasa da soğukta her zaman yapılabilecek bir şey vardır. Yorganınızın altında çeşit çeşit sıcacık bitki çaylarınızı denerken sağlıklı kalmak için de bir adım atmış olursunuz.

bitki-cayi

9. Dilediğinizce el ele tutuşmanın, sıcacık sarılmaların, büyüleyici mum ışıklarının, içimizi ısıtan şöminenin/sobanın ve sayamadığımız tüm o romantik anların kısacası aşkın daha çok yakıştığı başka bir mevsim var mı?…

mum

10. Kışın sizi kendinize getirecek birçok sebze ve meyvenin mevsimi! Kucağınızda hazırladığınız meyve ve sebze salataları ile cama vuran yağmur damlalarını izleyerek, uçuşan yaprakların sunduğu görsel şölenle çok uzaklara gitmeden kendi evinizde kendi dünyanızı yaratın.

Karnabahar Salatası Tarifi