Kış Temalı 6 Güzel Şarkı

Hava yağışlı olduğunda omzuna şalını, eline sıcak içeceğini alıp en sevdiği şarkıları açanlar; karlı havaya akordeon sesi; yağmurlu havaya keman sesini yakıştırıp kendinden geçenler, her anının fonuna uygun bir şarkı bulmayı başaranlar…

Hepimiz iyi ya da kötü hissettiğimiz her anı mutlaka güzel bir şarkı ile tamamlamak isteriz. Peki siz bu kış mevsiminin fonuna hangi şarkıyı koydunuz, kışı bir şarkıyla anlat deselerdi cevabınız ne olurdu? Biz, size fikir verebilecek, içinde kış geçen birkaç şarkıyı topladık, belki siz de fonunuza katmak istersiniz!

Bir Kar Tanesi Ol…
Pencere camının buğusuna bırakılan “hoşça kal” yazısı ile biten bir hikâyeye tanık olduğumuz şarkıda Teoman’ın “Bir kar tanesi ol, kon dilimin ucuna” sözleri ile amansız bir çareye ortak olarak içimizde kışlar başlattık. Evet tabii ki şarkımız, Kupa Kızı ve Sinek Valesi.
kar-tanesi

Nasıl Anlatsak Bilemiyoruz…
Barış Abi’mizin aşırı heyecan dolu aşkına tanık olduğumuz şarkıda dışarıda lapa lapa kar varken bile iç yanmasından, -40 derece soğuk sularda bile yüzebilir olmaktan bahsediliyor. Mevsimden mevsime, duygudan duyguya geçtiğimiz şarkımız; tabii ki Kara Sevda.
kar

Eyvah Yine mi Kar…
Bu sözler; tam bir İstanbullu serzenişi gibi dursa da Yaşar, içinde bulunduğu zor aşkı betimlemek istemiştir. Olsun, pencerede kar yağışı izlenirken mis gibi de dinlenir. Şarkımız; Yaşar-Cezayir Menekşesi.
kar-fotograflari

Karlar Düşer, Düşer Düşer…

Sanatımız güneşimiz Zeki Müren, karlar düşse de ağlama sen lütfen! Sözleri hüzünlü olsa da lapa lapa, sakince yağan kar eşliğinde açıldığında insanın içini coşkuyla dolduracak tatlı bir melodiye sahip şarkımız tabii ki Zeki Müren-Karlar Düşer. 
kardanadam

Karlar Düştükçe Aşka Düşenler? 
Beyazlarla kaplanan etrafı seyrettikçe aklından onu geçirenler, o şarkıyı tekrar tekrar dinleyip nakaratına gönülden katılanlar… Her yerde kar var, gönlünüz tabii ki onun bu gece değil mi? Şarkımız; Her Yerde Kar Var-Salvatore Adamo.
kar-yagmasi

Yollar Benim Umudumdur, Yolları Kapatmayın…
Bembeyaz görüntünün her zaman, herkese umut dolu şeyleri hatırlatması şart değil tabii. Nilüfer, kar yağışı ile biten umutlarını anlatmaya çalışmış ve kalbimize dokunmuş. Şarkımız; Nilüfer Kar Taneleri.