Kişiliğinizi Ele Veren Kahveler!

 Kahvesiz bir gün düşünemem diyenler buraya! Her gün severek içtiğiniz kahvenin karakterinizi açığa vurduğunu biliyor muydunuz? Klinik psikoloğu Ramani Durvasula kahvenin kişilik ile ilişkisini ortaya koymayı amaçlayan bir araştırmaya imza atmış.1000 denek üzerinde yaptığı çalışmanın sonuçları oldukça şaşırtıcı! Bakalım sizin kahve tercihiniz de kişiliğinizin bir yansıması mı? Bu yazıyı okuduktan sonra kahve siparişi verirken biraz çekingen davranabilirsiniz! Çünkü artık sizi siparişinizden tanıyacaklar.
kahve_nasıl_yapılır

Araştırmaya göre; eğer kafeinsiz kahveyi tercih ediyorsanız kontrolcü ve takıntılı bir yapınız var. Kontrolünüz dışında gelişen olayların içinde bulunmak hiç size göre değil!

kahvetarifleri

Tercihini sade kahveden yana kullananlar, yaşamlarında da sadelikten hoşlanıyor ve basit yaşamayı tercih ediyorlar. Değişikliğin sade kahve severler için uygun olduğunu söylemek mümkün değil. Sessiz ve karamsar olmaları ile dikkat çeken sade kahveciler genelde sabırlı olmaları ile bilinmektedir.

Sütlü kahve sevenler ise tam bir rahat düşkünü!

Kahvesini buzlu veya şekerli tercih edenler yeniliklere açık ve yeni fikirleri uygulamayı sevmekle birlikte yenilikçi akımların da öncüsü olurlar. Aynı zamanda buzlu veya şekerli kahve sevenlerin biraz umursamaz olduğunu söylemek yanlış olmaz.

buzlu_kahve_tarifi

 

Gelelim mükemmelliyetçi olan kahve severlere… Kahvesine ekstra köpük isteyenler işte tam da bu gruptan. Hassas yapıları ile dikkat çeken ekstra köpük severler biraz da evhamlıymış.

kahve_tarifleri

Kahvede tercihim “yoğun aromalı” diyenler ise genelde dertsiz, tasasız insanlar oluyor. Plan yapmayı seven ancak yaptığı planları bir türlü uygulayamayan yoğun aromalı kahveciler genelde hep işlerini ertelerler.

 

Köpüklü, şekerli, buzlu, sade gibi genel tercihlerle bitmiyor. Siparişinizi verirken aklınızdan ilk geçen kahve hangisi?

 

 • Espresso ise; siz arkadaş canlısı ve uyumlu bir yapıya sahipsiniz.

espresso

 • Double espresso ise; siz tam bir iş kurdusunuz. Çok çalışkan ve pratik olmanız sebebi ile pek çok işi aynı anda halledebilme yeteneğine sahipsiniz. Bu sebeple tek bir shot ile asla yetinemezsiniz.
 • Triple espresso ise; heyecanlı olduğunuz kadar obsesifsiniz.
 • Americano ise; sakin ve bilinçli bir yapıya sahip olduğunuzu söylemek mümkün. Günlük işlerin arasında kendinize yaratacağınız küçük bir kaçamak sizi mutlu etmeye yeter.
 • Cappucino ise; sıcakkanlı olduğunuzu söylemek mümkün Ancak biraz düşüncesiz bir yapınız var. Birileri size yapmanız gerekenleri hep hatırlatmak zorunda kalıyor.
 • Frappucino ise; enerjik sizin göbek adınız. Mutlu bir yapıya sahipsiniz.
 • Karton bardakta kahve tercih ediyorsanız; tam bir işkoliksiniz. Ciddi yapınız sebebiyle zaman zaman  insanlar sizden çekiniyor.

 

 • Latte ise; kendinizi güvende hissetmek sizin için çok önemli. Düşüncelisiniz ancak bir o kadar da kararsız.
 • Macchiato ise; geleneklere bağlı ve ketum bir yapınız olduğunu söylemek mümkün.
 • Mocha ise; eğlencesiz bir hayatı hayal bile edemiyorsunuz. Yaratıcı ve eğlenceli kişiliğinizle çevreniz tarafından oldukça seviliyorsunuz.
 • Soğuk kahve ise; Kendinden emin ve dışa dönük bir yapınız var. Hayatınızla ilgili kararları her zaman siz verirsiniz.

Araştırma sonuçları böyle diyor. Şimdi siparişinizi verirken bir kez daha düşünün ve iyi karar verin.

Zamandan Tasarruf Kılavuzu: Siz hala poşet mi taşıyorsunuz? O halde Migros Sanal Market’le henüz tanışmadınız! www.sanalmarket.com.tr ‘ye tıklayarak ağır poşetlerle boğulmaya bir son verebilirsiniz. Siparişinizi kısa bir sürede oluşturarak kahve içmek için kendinize zaman yaratabilirsiniz. Siz karakterinize göre seçtiğiniz kahvenizi yudumlarken Migros Sanal Market siparişinizi kapınıza kadar getirir. Migros Sanal Market’e ulaşmak şimdi çok kolay! Cepten, netten, tabletten bir tıkla her yerden!