Mayıs Ayında Gidebileceğiniz 6 Rota

Isınan mevsimler ile kaynamaya başlayan kanlara, enerji patlaması yaşayan bünyelere en çok, küçük seyahatler iyi gelir biliriz. Bahar aylarının son günlerinin yaşandığı mayıs ayında senenin en güzel zamanlarını yaşayan 6 tatil yeri önerisini sizin için derledik. Bu hafta sonu küçük bir kaçamak inanın bahar sarhoşluğunuza çok iyi gelecek.

1. Kapadokya

Aşırı sıcak havalardan pek hoşlanmayanlardansanız ve Kapadokya’yı ziyaret etmek istiyorsanız mayıs ayı son şansınız olabilir. Hava sıcaklıkları daha fazla artmadan bir plan yapıp Kapadokya’ya gidin ve Ürgüp, Göreme, Ihlara Vadisi, Derin Kuyu gibi birçok bölgeyi arşınlamadan geri dönmeyin deriz; çünkü Kapadokya mayıs ayında gidilebilecek ideal adreslerden biri.

kapadokya1

2. Batı Karadeniz

Yeşile doymak, dağların kucağında kahvaltı yapmak için Batı Karadeniz turu harika bir seçim olabilir. Ne sıcak ne de aşırı soğuk olmayan mayıs günlerinde Batı Karadeniz turu ile ruhunuzu iyileştirmeye çalışmak şahane bir karar olacaktır.

karadeniz

 3. Şile-Ağva

Eğer ki İstanbul’da yaşıyorsanız hafta sonunun bunaltan kalabalığından uzaklaşmak için size yakın adresler öğrenmenizde her zaman fayda vardır. Şile-Ağva gibi adresler de bu seçeneklerin en güzelleri arasında yerini alır; çünkü hem yeşilliğe hem de denizin nefis manzarasına doyabilirsiniz. İster Ağva’nın ferah koylarında kayıklarla gezinebilir ister ormanların yeşil bağrında piknik sofraları kurabilir isterseniz de kendinizi denizin dalgalarına bırakıp gün boyu yüzebilirsiniz.

agva

4. Antalya-Kaş

Mavi ve yeşilin huzur dolu buluşma noktalarından biri olan Kaş’ta tüm mayıs ayını keyifle geçirebilirsiniz. Özellikle de su altı hayatına meraklı bir dalış severseniz su altındaki birbirinden zengin kalıntıları görmek size çok iyi gelecektir.

antalya

5. Cunda

Toprak ananın uyanmaya başladığı günlerde Cunda sizi tüm misafirperver hali ile kucak açarak bekliyor. Özellikle Rum kültürünü seviyor, izlerini görmekten hoşlanıyorsanız Cunda; harika bir rota olabilir. Gittiğinizde Taksiyarhis Kilisesi, Despot Evi ve Ayışığı Manastırı’nın görmeden ayrılmayın.

cunda

6. Polonezköy

İstanbul’da yaşayanlar için yormayacak bir öneri daha! Polonezköy; bolca yeşil alanları, konforlu pansiyon ve otelleri, piknik yerleri sayesinde hafta sonu tatilinizde enerji depolamak için ideal adreslerden biri oluyor. Polonya mimarisine ait izlere çokça rastlayabileceğiniz Polonezköy’e gittiğinize asla pişman olmayacaksınız.