Minik Patiden Sahibine Kış Mektubu…

Sevgili Sahibim!
Titreyen kuyruğum, “Bu ne soğuktur arkadaş” diye bakan gözlerim, karın bölgemin battaniyeyle direkt temasından doğan(!) garip yatış şekillerim ve bu anı ölümsüzleştirmek isteyenlerin flaşlı çekimleri… Her kış aynı şey. Soğuklarda benim de ekstra bakıma ihtiyacım var. Şimdi sana ‘patimden geldiğince’ derdimi anlatmaya çalışacağım. Senden istediklerim çok basit… İşte söylüyorum;1420070400-a0fefdbb494cc7123808520ea88483e3-Kabımda hep taze suyum olsun. Soğuk olunca hemen donuyor ve ben yeteri kadar su içemiyorum.-Alışveriş yaparken beni mağaza önünde bağlama; zaten hava soğuk, donuyorum!– Beni arabada bırakma, yoksa nefes alamam.-Senin derin kadar, benim derimin de hassas olduğunu unutma. Özellikle kar açılsın diye dökülen tuzlar, patilerimin kâbusu! Lütfen beni o yollarda gezdirme ya da patik giydir.

– Beni yumaklardan arındır. Düzenli olarak tara. Tüylerim yumak olunca soğukta daha da rahatsız oluyorum bu da derimde bakteri oluşumuna ve yaralara neden oluyor.

–  Sen bakma bu tüylerin beni koruduğuna, bunlar hep kuru kalabalık! Dışarı çıkarken beni mutlaka giydir. Mesela içi kalın bir yağmurluk olabilir, ıslanmamı da önler hem. 

– Bir süre dışarıda kalmamı istiyorsan seni anlayışla karşılayabilirim ama bir şartım var; barınak! Lütfen yerden birkaç cm yüksek bir barınak yaptır bana ki asfalttan soğuğu çekmeyeyim.

Kış aylarında seninle hastalanmadan, keyifli vakit geçirmek isterim bu yüzden lütfen yazdıklarıma dikkat et ve uygula… Bu arada, sen işten dönünce dolaşmaya çıkalım mı, çok sıkıldım da… 🙂

İmza: Sadık Dostun.