Eğlenerek Uyguluyoruz: Minimum Bütçeyle Edinebileceğiniz 6 Hobi!

Kim demiş hobi para işi diye! Çok fazla para harcamadan da hobileriniz olabilir. Hem eğlenip hem parayı cepte tutmak nasıl da bir hazsa artık 🙂 Sizin için ‘o’ hobileri araştırdık. Hazır yaz da geliyorken, bizce tam havaları! 

1- Ahşap Oymacılığı!

Kereste olur, kütük olur artık elinizin altına tahta niyetine ne geçerse. Oymacılık hem zevkli hem eğlenceli bir hobi. İnternetten bir sürü model bakarak el emeği göz nuru eserler ortaya çıkarabilirsiniz.

tahta_oymacılığı

2- Bahçe Sanatı!

Hazır havalar da güzelleşiyorken şimdi bahçenin tam zamanı! Bahçenizi derleyip toplarken sadece stres atmakla kalmaz günün nasıl geçtiğini bile anlamazsınız. Deh deh dül dül deh deh dül bahçeevan geldi!

bahçe_hobisi

3- Mandala!

İhtiyacınız olan tek şey birkaç renkli kalem, bir kâğıt ve bol miktar hayal gücü. Eğer henüz mandala ile tanışmadıysanız istersen buyurun önce detayları verelim şu videomuzda, sonra işe koyulalım!

mandala7

4- Balık Tutmak!

Çok değil, bir olta maliyetinde. Akşam ellerinizle tuttuğunuz balıkları servis etmenin ‘havası’ da cabası. İsterseniz önce şu olta seçerken nelere dikkat etmek gerekir ona bir göz atalım; sonra da artık rastgele, oltamıza ne takılırsa!

balık_tutmak

5- Yazı Yazmak!

Ay rahatlatır da hem! Bakın biz her gün yazıyoruz 🙂 Gerçi bizimki iş ama inanın çok rahatlatan bir iş. Serbest atın kaleminizi; o an içinizden geçeni harfler ile buluşturun. Hem sonra bir bakmışsınız işi blogger’lığa kadar götürmüşsünüz işi. Belli mi olur? 😉

yazı_yazmak

6- Evde Eğlence Zamanı!

Serbest saatler 🙂 Evdeki malzemelerle, canınız ne yapmak isterse yapın; zamanı saate değil kendinize bırakın. Eğer ne yapacağınıza henüz karar veremediyseniz bu önerilerimize mutlaka göz atın deriz!

eğlence