Yaşasın Hafta Sonu Diyenlere: Mükemmel Bir Pazar Günü Geçirmek İçin Tavsiyeler

Hepimiz hafta içi günümüzün büyük bir kısmını işte geçiriyor ve ister istemez çoğumuz sadece “bir pazarım var” diye yakınıyoruz. Bu hafta yakınmak yerine nasıl geçtiğini anlamadığımız pazar günümüzün doyasıya tadını çıkarmaya çalışalım…

1. Rahatlığın Tadını Çıkarın

Kocaman bir günün tamamen size ait olduğunun farkında olun. Hafta içi şık görünmek adına hazırlanarak geçirdiğiniz sabahların aksine uyanıp pijamalarınızla oturduğunuz için bile gününüz oldukça rahat geçecektir.

seçmece-dekorasyon-stili2

2. “Pazar Kahvaltısı” Olmazsa Olmaz

Hafta içi kahvaltıyı hepimiz yeterince geçiştiriyoruz bu yüzden güzel bir pazar kahvaltısı herkesi mutlu edecektir. Stresten uzak, acele etmeden az daha erken kalkarak aile bireyleriyle birlikte özenle hazırlanmış bir kahvaltı gününüzün çok daha keyifli başlamasını sağlayacak.

kahvaltı

3. Duş Keyfi

Hafta içi uykumuz varken zorla aldığımız duş ya da sabah kalkıp duştan çıktıktan sonra saçımızı bile kurutmadan evden çıkmak zorunda olduğumuz zamanlar hepimize kabus gibi geliyor. Oysa pazar günü istediğimiz kadar duşta kalarak en önemlisi bunun keyfini çıkararak mis gibi bir gün geçirebiliriz.

evde-spa-keyfi

4. Müzik Dinleyin

Pazar kahvaltınızı hazırlarken ya da pazar temizliğinizi yaparken dinleyeceğiniz güzel müzikler enerjinize enerji katacaktır.

muzik-dinlenmek

5. Yemek Planlarınızı Yapın

Hafta içi en büyük sorunumuz genelde “akşam yemeği”dir. Eve dönerken kara kara ne yemek yapacağımızı, ne yiyebileceğimizi düşünür markete uğrayıp orada karar vermeye çalışırız. Eğer yemek planımızı önceden yaparsak listeye göre alışveriş yapıp yemeklerimizi bir gün önceden hazırlayarak bu stresten kurtulabiliriz.

aksam-yemegi

6. Dışarı Çıkın

Tüm günü evde geçirip evde sonlandırmayın. Arkadaşlarınızı çağırarak eğer varsa bahçenizde ya da verandanızda oturmak güzel olacaktır. Eğer yoksa kısa bir yürüyüş ve ya tempolu bir koşu yaparak biraz hava almak harika olacaktır. E zaten kendinizi yeterince enerjik hissediyorsanız gezilip görülebilecek birçok yer olduğunu söylememize gerek yok:)

3d_sinema_gözlüğü