Biri Mükemmel Bir Pazar mı Dedi? Günü Verimli Geçirmek İçin Size Söyleyeceklerimiz Var!

Pazar… Haftanın en miskin, en dışarı çıkmak isteyip de üşenilen ve koltukta amaçsızca uzanılası istenen günü. Ertesi günün Pazartesi olduğunu bir kenara bırakalım bugün ve anı yaşayalım istedik. Mükemmel bir Pazar günü için size şahane öneriler hazırladık. Sabah sabah okuyun bunları, tatbik edin bakın Pazartesi sendromu kalıyor mu?

1- Tamam, yorgunsunuz ve uyumak istiyorsunuz. Ancak tüm günü yatakta geçirmeyin. Fazla uyku ile öldüreceğiniz zamanı, sevdiklerinize enfes bir Pazar kahvaltısı hazırlayarak kazanabilirsiniz.

kaliteli uyku

2- Gözünüzü açar açmaz ‘organ temizliği‘ yapın. En az yorgan temizliği kadar mühim. Geceden susuz kalan vücudunuza 2 su bardağı su ikram edin ve tüm iç organlarınızın su ile arınmasını sağlayın. Bu aynı zamanda kahvaltıda daha çok yemenize de engel olacaktır.

su

3- Kendinize bir çalma listesi oluşturun ve siz güne başlarken size eşlik etmesini sağlayın. Yatağınızı toplarken, pijamalarınızı değiştirirken, dişlerinizi fırçalarken, yüzünüzü yıkarken o tını kulağınızın peşini bırakmasın. Büyük moral ve motivasyon olacaktır.

müzik

4- Bugün kahve yerine, ılık bir duş alarak açılmayı deneyin. Soğuk duş size bir anda şok etkisi yaratabilirken, sıcak su sizi rehavete sürükleyebilir. İkisinin arasında bir sıcaklık ise tam kıvamında olacaktır.

sicak_dus

5- Kahvaltı zamanı. Pazar sofrasına yakışır bir kahvaltı sizi bekler. Artık sucuklu hellim mi olur, enfes bir tost mu bilemeyiz. Kahvaltılık önerilerimize göz atmadan mutfağa girmeyin deriz.

sucuklu-hellim-tarifi

6- Ve elbette egzersiz. Hemen kendinizi atıverin sahile. Sahil, hava soğuk dahi olsa kendinize gelmenizi sağlayacak en büyük motivasyon aynı zamanda. Dalgaların sesi, ortalama tempoda bir yürüyüş ve derin nefes tüm modunuza olumlu etki edecektir.

yaz-sporlari

7- Teşekkür zamanı. Sahil boyunca hayatınızda olmayanlara hayıflanmak yerine, olanlara teşekkür edin. Ne kadar çok teşekkür ederseniz evren size o kadar geri gönderecektir iyilikleri.

spor yapmak

8- Yarın Pazartesi malum; iş, güç, koşturma. Eğer Pazartesi gününe daha hafif başlamak istiyorsanız, yarının işini bugünden planlayarak hafifletebilirsiniz. Örneğin; sabah sabah en çok zaman kaybettiren şeylerden biridir mail okumak ve yanıtlamak. İşe Pazar akşamından mail temizliği ile başlarsanız, yarın direkt ana işinize adapte olabilir ve güne daha üretken başlayabilirsiniz.

ofis