Ocak Ayında Sıcak Olan Ülkeler Hangileridir?

İnsanlar 2’ye ayrılır: Yaz sevenler ve kış sevenler. Yaz sevenlerin ruhuna iyi gelen, deniz-kum-güneş ya da havuz-kokteyl-meyve üçlemesidir; kış sevenlerin ise yağmur-kahve-kitap ya da battaniye-film-kar..

Siz ruhunuzu neyle beslersiniz bilemeyiz; ancak şimdiki sözlerimiz yaz sevenlere geliyor. Türkiye’de yaşayıp kışın zor şartlarında yaz ruhu hasar görenlere dünyanın başka yerlerinde hâlâ yaz yaşamasının mümkün olduğunu hatırlatmaya geldik.

Kuzey yarım kürede bulunan Türkiye’de kış yaşanırken Güney yarım kürede bulunan başka birçok ülkede yazın sıcak, enerji dolu günleri devam etmekte. Yani dememiz o ki yaz size gelmiyorsa siz ona gidin. Kış üçlemeleri size göre değilse yaz üçlemeleri sizi bir yerlerde hâlâ bekliyor. Kışın ortasında bikiniler, güneş kremleri ile dolu bir bavul hazırlama fikri; yeterince heyecan verici ise sıcak ülkelerin hangileri olduğuna bir göz atalım.

Dominik Cumhuriyeti:

Karayip’lerde bulunan Dominik Cumhuriyeti; beyaz kumsalları, bakir koyları, farklı hayvan çeşitleri ile oldukça güzel bir rota. Lüks seviyorsanız çok iyi oteller, “Yok ben av tutkunuyum, biraz da dalış yapsam iyi olur.” diyorsanız da size uygun seçenekler her zaman mevcut.

dominik

Küba:

Rengarenk sokakları, hoş mimarisi, dans eden insanları, her köşebaşından yükselen güzel müzikleri ile Küba, kış mevsiminin kasvetinden kaçıp enerji arayanlar için en ideal seçeneklerden biri. Kışın özellikle yağmurlu günlerinden kaçanlar için ekim ve nisan arasının Küba’da yağışlı geçtiğini hatırlatmakta fayda var. Hem güzel bir tatil hem de farklı bir kültürü doyasıya tatmak istiyorsanız, ne duruyorsunuz?

kuba

Güney Afrika:

Sıcak ülkeler dendiğinde akla gelen ilk isimlerdendir Afrika. Alışveriş, hareket, sımsıcak bir iklim, doğa gezileri ve daha birçok alternatife sahip olan Güney Afrika’da penguenlerle de tanışabilirsiniz vahşi yaşam kahramanlarıyla da.

guney-afrika

Seyşeller: 

Sıcak bir iklim dendiğinde aklına palmiye ağaçlarının gölgesi de gelen yaz sevenleri bu köşeye alalım. Hem sıcacık bir tatil yapıp hem de maceralara dalmak isteyenler için Seyşeller çok iyi bir köşe.

seyseller

Maldivler:

Kıştan kaçıp yaz tatili yapmak isteyenler için tam bir harikalar köşesi desek haksız çıkmayız. Balık tutmak, dalış veya sörf yapmak gibi akla gelen tüm su sporlarının yapılabildiği Maldivler, adeta bir tatil cenneti.

maldivler

Tayland:

Tayland; yaz sevenleri sıcaklığı ile sarmalarken eşsiz doğası, denizi, tapınakları ile ruhunuzu mest edebilir. Deniz keyfi için Phuket ya da Patatya’yı tercih etmeli, Budist tapınaklarını keşfetmek için Bangkok’ta vakit geçirmelisiniz.

tayland