Ofis Masasına Koyabileceğiniz 6 Çiçek

Uzun mesai saatlerini geçirdiğiniz ofis ortamında çeşitliçiçekler bulundurmak hem göz zevkiniz hem de çalışma performansınız açısından oldukça önemlidir; ancak detaylı bakım istemeyen bir çiçeğe sahip olmaközellikle çiçek bakımı ile arası pek iyi olmayanlar için iyi olacaktır. Peki nedir o bakımı ile yormayıp ofis için ideal çiçek seçenekleri, gelin birlikte bakalım…

1. Barış Çiçeği

Barış çiçeği, ofisin havasıyla barışmanıza yardımcı olur. Ofis ortamında bolca kullanılan yazıcı mürekkebi, boya ve tutkal gibi malzemelerin havada yarattığı kirliliği temizler ve ofis çalışanlarına temiz bir hava sunar. Barış çiçeği az ışık istediğinden masanız ofisin en gölge kısmında bile yer alsa barış çiçeğini kolaylıkla yetiştirebilirsiniz.

2. Devetabanı

Ofis ortamında yetiştirilmesi en kolay bitkiler arasında yer alır. Havadaki oksijen seviyesini artırır, ortamın temizlenmesini sağlar. Hoş görünümü ile ortamı güzelleştirir, çalışanlara pozitif enerji verir.

3. Kaktüs

Ofiste yetişmeye en uygun çiçekler arasında en başta gelen seçeneklerden biri, kaktüstür. Detaylı bir bakım istememesi, ortamdaki radyasyon etkilerini en aza indirmesi sayesinde âdeta çalışanlara yük olmadan ortamın iyileşmesi için çalışan bir bitkidir. Güneş ışığına yakın alanlarda neredeyse hiç sulama yapmadan dilediğiniz bir kaktüs çeşidini rahatlıkla yetiştirebilirsiniz.

4. Benjamin Ağacı

Ofis ortamında dekoratif bir şıklık istiyor aynı zamanda ortamı oksijenle doldurmak istiyorsanız Benjamin ağacı en şık, en oksijen dolu seçeneklerden biridir. Detaylı bir bakım istemeyen bu minyatür ağaç, uzun yıllar ofisinizin şık olmasını sağlar.

5. Minyatür Yuşa

Kendinize özel olan çalışma masasına bir güzellik katmak istiyorsanız minik bir bitki edinmek çok iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu minik bitkilerin en iyi seçeneklerinden biri de minyatür yuşadır. Dayanıklı yapısı sayesinde az su isteyen minyatür yuşa, az zahmetle çok güzellik sunar.

6. Gerbera

Ofis ortamında renkli seçenekleri seviyor, renklerle motive oluyor, içiniz açılıyorsa gerbera çiçeği; ideal bir seçim olacaktır. Güneşli bir ofisiniz varsa gerbera çiçeği için şahane bir ortam sunabilirsiniz. O da bu ortamda büyürken size teşekkür eder gibi ofis ortamının havasını iyi bir şekilde filtre eder.