Öncesi ve Sonrası; Köpekle Yaşam!

Güne dirseğinde ıslak bir burun, yatağın ortasında ‘beni dışarı çıkar’ anlamına gelen bir tasma, yanağınızda umarsız bir ‘kalk bana yemek ver’ manasına gelen minik dil darbeleri, kemirilmiş bir çift terlik ve daha pek çoğu ile uyananlar ne demek istediğimizi anlayacaklardır. Evet efendim konumuz sadık dostumuz hav hav, mevzumuz ise derin. Eğer bu ara köpek edinmeyi düşünüyorsanız, baştan söyleyelim aşağıdaki durumlara alışsanız iyi edersiniz. Akşamları sizi pür neşe karşılayan bir kaç pati ruhunuzu okşasa da inanın koltuklarınız da bu süreçte bayağı bir okşanacak (!). İsterseniz öncelikle şu videomuzda köpek ırklarından biraz bahsedelim, henüz karar veremediyseniz ışık olabilir. Sonra da geçelim öncesi ve sonrası durumlarına…

1- Eski özgürlüğünüz yoktur; bir çift yumuk göz tabağınıza daima ortaktır.

kopekle-yasam1

2- “Tertip ve düzen” bundan böyle TDK’nın kelimeleridir, sizin yaşam tarzınız değil.

kopekleyasam2

3- “Yediğin içtiğin senin olsun, patiyi anlat.” sanırız bu fotoğrafı açıklıyor. Instagram sayfanız artık hav havdan ibarettir, patili fotoğraflar da cabası.

kopekleyasam3

4- Arabanızın ön koltuğu nihayet sahibine kavuşur. Misafirler bir zahmet arkaya!

kopekleyasam4

5- Alışverişleriniz de minnoşa göre şekillendir; gelsin köpek mamaları, bisküvileri. Kurabiye tarifi de bizden olsun, minik misafirinize el yapımı şahane kurabiyeler hazırlayabilirsiniz; işte püf noktası.

kopekleyasam5

6- Kablolarınız kemirilmeye hazırdır. Özellikle şarj kablosu çok göz önünde olduğundan en çok ilgiyi de o çeker laf aramızda.

kopekleyasam6

Sadık dostlar hayat neşeniz olur, ruhunuzu neşelendirir. E ufak yaramazlıklar da işin tuzu biberi oluversin. Bu arada aldıktan sonra bir de işin eğitim faslı var tabi, ihmale gelmez. Köpek eğitiminin neden önemli olduğunu şu videomuzda işin uzmanına sorduk. Çok daha fazla bilgi ve röportajın da aynı sayfada sizi beklediğini hatırlatır, neşeli ve bol patili günler dileriz! 🙂