Pazartesi Mağdurlarına: Ofiste Çok mu Sıkıldınız? Bunları Bi’ Deneyin Bizce!

Günlerden Pazartesi, bugün iş size daha sıkıcı geliyor olabilir. Kendinizi tam anlamda konsantre hissetmiyorsanız ve mesai saatleri içinde sıkılıyorsanız bir de bunları deneyin isterseniz. En azından belki mesai bitene kadar  sıkılmamış olursunuz 🙂

1- Kulağa ilginç geliyor olabilir ama daha fazla çalışarak sıkılmaktan kurtulabilirsiniz 🙂 Daha fazla iş yapmak, daha fazla üretmenize ve kafanızın daha fazla meşgul olmasına neden olur ki bu da sıkılmaya bile vaktiniz olmaması demek.

ofis

2- Plan yapın. İş çıkışında en yakın arkadaşınızla bir kahve içebilirsiniz mesela… Bu gün sonuna kadar sizi motive edecektir.

ofis masası

3- Mola verin! Gidin biraz dolaşın diyemesek de ara vermek için mutlaka bahaneler yaratın kendinize. Bu bir kahve molası da olabilir, koridorda bir tur atmak da. Önemli olan azıcık havalanmak.

ofis-egzersizi

4- Eğer o dakika çalışmak istemiyorsanız, yapılacaklar listesi ile çalışmaya biraz ara verebilirsiniz. Örneğin bir sonraki gün yapacağınız işleri listeleyerek hem zaman kazanmış, hem de kafanızı biraz dağıtmış olabilirsiniz.

ofis

5- Uzun uzadıya olmasa da şöyle bir 10 dakika kadar keman ya da piyano müziği dinleyin. Bu tınılar, ruhunuzu arındıracak ve vücudunuzu rahatlatacaktır. Denemesi bedava!

müzik