Pizzanın Sevgililer Günü’nden Daha Güzel Olduğunun 8 Kanıtı

Hiç öyle bakmayınız sevgili okur, sevgilisi olan var olmayan var. Biz de bilirdik oyuncak ayının ağzına kalp koyup “Sevgililer Günü‘müz kutlu” demeyi ama olmayınca olmuyor. Bu yazımızı yalnız kalplere adıyoruz, işte o kadar!

pizza1

Kalbimizin dilim dilim olduğu şu özel günde taktık pizzaya iyi mi? İddiamız büyük; “Pizza, Sevgililer Günü’nden daha güzeldir!”. E gelin kanıtlayalım!

1- Pizza sizden hiçbir zaman ayrılmaz, eğer isterseniz siz onu terk edebilirsiniz sadece.

pizza2

2- Pizza yerken arkadaşlarınız ile eğlenebilirsiniz, dışarı çıkabilirsiniz, gülebilirsiniz, yanında başka lezzetler tadabilirsiniz; hiç kıskanmaz ve uyumludur.

pizza3

3- Pizza özel gün tanımaz. Günün her saati yiyebilir, her saniye yapabilir, her an sipariş verebilirsiniz. Naz yok, kapris yok. Kumanda sizde.

pizza4

4- Pizzanın görünüşü sizi hiç rahatsız etmez. Yanında şık olmanıza da gerek yok. Pijamalarınız ve pofuduk terliklerinizle de pizza yiyebilirsiniz. Hiç önemsemez.

pizza-tarifleri

5- Kaç dilim yerseniz yiyin, pizza günün sonunda sizi hep mutlu eder. Belki kalori anlamında arada üzebilir ama onun da kolayı var; karnabahar tabanlı pizza kadar masumu var mı?

evde-pizza

6- Pizzayı ısırırken illaki çekici olursunuz 🙂 Çok aç değilseniz ve hunharca saldırmıyorsanız tabi.

7- Pizza size hesap sormaz. Onun tek derdi üzerindeki kaşar soğumadan yemenizdir, çok takılmaz yani ne yaptığınıza ne ettiğinize…

8- Pizzaya gül ya da pahalı hediyeler almanıza gerek yoktur. Gönlünü bir ayran ya da asitli içecek ile alabilirsiniz.

Pizzadan bu kadar bahsetmişken e tabi sonunu da tariflere bağlamadan geçmeyelim. Efendim buyurunuz pizza tariflerimizi, yemeğe istediğiniz dilimden başlayabilirsiniz!

Yaşasın Pizzaaaa!!!! 🙂