Plaj Çantasında Mutlaka Olması Gereken 8 Eşya

Yaz geldi, şimdi deniz-kum-güneş üçlüsüne merhaba deme zamanı! Kızgın kumlardan serin sulara atlamadan önce aman ha yanınızda götüreceğiniz plaj çantanızı almayı unutmayın. Peki neler olmalı bu çantanın içerisinde? İşte plaj çantanızda mutlaka olması gereken, neredeyse hayati önem taşıyan 8 eşya.

1. Havlu

Yüzseniz de yüzmeseniz de plaja gitmişken elbette güneşlenirsiniz diye düşünüyoruz. Şöyle bir serilip rahatça güneşlenebilmeniz, yüzerseniz de güzelce kurulanabilmeniz için bir havlu; hatta yedek güzel bir havlu daha şart. Cıvıl cıvıl renkleri, çeşit çeşit desenleriyle plaj havluları çantanıza eklenmek için sizi bekliyor!

denizde-saclari-korumak-icin

2. Yedek Mayo

Çeşit çeşit mayolar ile sahillere renk katmaya hazırsanız doldurun çantaları! Yüzdükten sonra nasılsa çabuk kuruyor deyip ıslak bir şekilde oturmanın mantar gibi çeşitli cilt enfeksiyonlarına davetiye çıkardığını unutmayın. Bunun için güneşlenmeye geçerken hemen yedek mayonuzu giymenizde büyük fayda olacak.

tatil

 3. Güneş Kremi

En önemli eşyalardan birinin yüksek faktörlü güneş kremi olduğu bir kesin. Güneşin zararlı ışınlarından korunup cildinizi erken yaşlandırmamak için yanınızda daima iyi bir krem bulundurmaya özen göstermelisiniz.

tatil

4. Güneş Gözlüğü

Plaj çantanızda büyük bir güneş gözlüğü bulundurarak hem hoş bir kombin yaratabilir hem de göz çevrenizde oluşacak kırışıklıklar için iyi bir önlem alabilirsiniz.

tatil

5. Şapka

Güneş gözlüğü kadar şapkaların da oldukça koruyucu ve havalı olduğunu sakın unutmayın. Mayo ya da bikininize uyum gösteren hasır bir şapka ile çok daha şık ve korunaklı olabilirsiniz.

tatil çalışmak

6. Sandviç

Mevsim sebzelerinden leziz bir sandviç ile keyfinizi katlayın! Yüzme en fazla kalori yaktıran sporlardan biridir. Yüzme sonrasında, deniz havasının da etkisiyle çok acıkma ihtimalinizi hesaba katarak çantanıza minik sandviçler eklemek şahane bir önlem olabilir.

sandvic-malzemeleri

7. Kitap-Müzik

Güneşlenirken vakti daha hoş bir şekilde geçirebilmenin anahtarı heyecanlı satırlar, hoş bir müzik olabilir. Hangi seçenek size daha çok hitap ediyorsa onu çantanızda eksik bırakmayın.

somestir-tatili

8. Tarak

Yüzme sonrasında ya da şiddetli rüzgâr nedeniyle saçlarınızın epey karışma ihtimali bulunuyor. Bunun için yanınıza mini, katlanabilir bir tarak almanızda fayda olacaktır.