Ramazan’da En Az Pide Kadar Popüler Olan 6 Durum!

Ramazan adetleri gibi bir şey oldu az sonra sayacağımız şeyler. Ramazan’ın gelişi ile beraber sokaklarımızda, televizyonlarımızda, hayatımızın her yerinde muhtemelen karşılaşacağınız ya da karşılaştığınız durumları sizin için derledik.

1- Kız Kulesi Manzaralı Televizyon Programları

Konu belli tabi, Ramazan. Sorular değişse bile asla değişmeyecek olan fondaki Kız Kulesi. Maneviyatı mı arttırır bilinmez, bu tablo hep karşımızda.

kız_kulesi

2- Hunharca Pide Kuyrukları

Semtiniz fark etmez. Eğer pide almak için iftara yakın fırına gittiyseniz hiç kaçarınız yok o sıraya girersiniz; girmek istemeseniz bile kuyruktaki insanlar sizi içlerine bir şekilde buyur ederler.

Kaynak yapmazsak yalnız!

salamli-kasarli-pidevic

3- Vapurda Yapılan Udi Sohbetler

Kız Kulesi’nin, deniz üstü versiyonu. Buradaki temaya bir de ud ya da neyli abi eşlik eder. Güneş batarken notalar si’ye çıkarken, iftarın ardından yürekleri bir do alır ki sormayın gitsin.

vapur

4- Ana Habere Düşen Güllaçlar

Güllaç tarifi biliyorsunuz elzemlerin de elzemi. Ancak hikmeti meşhur her ustanın kendi sırrı var. Hal böyle olunca haber kanallarının da bir nevi ekmek kapısı oluverir tatlıcılar. Nefis güllaç fotoğrafı ile süslenen VTR’ler, az sonra’lar, hemen şimdi’ler de tadından yenmez doğrusu.

gullac-tarifi

5- İftar Veren Ünlü

E bu da adettendir. Çıkan tabldottan yer, halkı selamlar üzerine bir de röportaj patlatıverir. Ünlü çadırı yani bir nevi, dedik ya olmazsa olmaz…

ramazan

6- Binayı Yıkan Davulcu Amca

Görevi sizi sahura kaldırmak ancak aynı zamanda dünyayı da ayağa kaldırır. Öyle bir çalar ki o davulu, sıçratıverir sizi yataktan. Onlarsız bir Ramazan nasıl düşünülür.

ramazan_davulcusu

Yazıyı sonlandırmak istesek bir türlü maddelerin sonu gelmiyor. İyisi mi burada bir virgül koyalım sonra kaldığımız yerden devam edelim! Bu arada yazımızın başında geçen ‘pide‘ kelimesi canınızı çektirdiyse, şu nefis pide tariflerini de serpelim yazımızın sonuna…