Sadece Metrobüs Yolcularının Anlayabileceği 8 Yolcu Tipi

Toplu taşı(ya)ma sabah yolcularının kanayan yarası; otobüsün dolduğuna asla inanmayan şoför, koltuk yerine ‘sırtınızda’ seyahat etmeyi tercih eden yetişkin koalalar(!), adım bile atamayacakken kapının açılması ile göz göze geldiğiniz yeni mağdur yolcu ve daha pek çoğu… Son zamanların en favori(!) toplu taşıması metrobüs ile ilgili 8 yolcu tipini sizinle paylaşmak istedik.

metrobüs

Yolcu 1 / Yolda kaplumbağa, metrobüste tavşan olan yolcu. Tam arkanızda durur, hızına yetişmeniz imkânsızdır.

Yolcu 2 / Körük yolcusu… Dakikalarca bekler ama her seferinde körüğe denk gelir. Sıra sıra penguen stili kayarak kapıya yanaşmaya çalışır ama yok; onun kaderi ‘körük’tür.

Yolcu 3 / Daha metrobüs gelmeden arkadan ittirmeye başlayan sabırsız teyze. Sol eli daima sırtınızda “ittirmek” üzere hazırdır. Metrobüs yaklaştıkça darbeler hızlanır, kapı açıldığında ise artık onu durdurmak imkânsızdır.

Yolcu 4 / Yaz ayında peynir aromalı yolcu. Kokusu dehşettir ancak tutacaklara tutunma konusunda da müthiş öz güvenlidir.

Yolcu 5 / Klimadan her daim şikayet eden yolcu. Mevsim göz etmeksizin her zaman mutsuzdur. Klima ya çok açıktır ya da sıcaktan pişer.

Yolcu 6 / Telefon müptelası genç kız. Metrobüse binerken, yolculuk sırasında, otururken ya da ayaktayken hep mesaj atar. Mesaj atmasını kimse engelleyemez. Sörfçü çevikliğine sahiptir; virajları elindeki telefonla alır ve asla sarsılmaz.

Yolcu 7 / 20 dakikalık yolda 20 saatmişçesine derin uyuyan yolcu. Lastik patlasa ya da metrobüs denize düşse bile onu kimse uyandıramaz. Mekânı en arka ters koltuktur; cama başını yaslar. Metrobüsün hızı ile orantılı olarak kafasını 20 saniyede bir cama çarpar ama yılmaz, uyanmaz, uyandırılamaz. Gözleri kızarık uyanır ve elbette inmesi gerektiği yeri kaçırmıştır. Söylenerek iner ve kayıplara karışır.

Yolcu 8 / Sürekli durak soran, “Daha 4 durak var” dediğiniz halde her durak size inanmayıp başkasına teyit ettiren tedirgin yolcu. Size sorar ama yanıtınıza asla güvenmez, teyit almak için usulca başka bir yolcuya yanaşır ve emin olmak ister. İnene kadar bu devran böyle devam eder…

Yolculuğunuzda hangi yolcu tipine denk geldiniz bilemiyoruz ancak denk gelme olasılığına karşı stresten korunmanın en etkili yollarından biri olan çikolatayı çantanızdan eksik etmeyin deriz. Hem çok lezzetli, hem yer kaplamayan M&M’s ile bu mümkün! M&M’s Sadece Migros’ta!