MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Bu Sıralar Tam Gidilesi Yer Kapadokya Hakkında 10 İlginç Bilgi

mblog_image

Eşsiz yer şekillerine ve büyüleyici manzaralara sahip Kapadokya, tarihi izleri ve kültürel gezileri sevenlerin mutlaka ziyaret etmesi gereken adreslerden biri. Yağlı boyadan tamamlanmış bir tablo kadar güzel ve etkileyici görünümü, keşfedilmeyi bekleyen yeraltı şehirleri, keyifli balon gezileri ile kendinizi masal dünyasında geziniyor gibi hissetmek için Kapadokya biletinizi ayırtarak ruhunuza büyük bir iyilik yapabilirsiniz!

DEVAMINI OKU

Norveç’e Yolculuk, Norveç Hakkında 12 İlginç Bilgi

mblog_image

İskandinav Yarımadası’na doğru yolculuk var! Evet, satırlarımızın devamında Norveç’e gidiyoruz.

DEVAMINI OKU

Şubat Ayında Doğan İnsanların Karakter Özellikleri

mblog_image

Astrolojiye, burçların özelliklerine inananlardan mısınız, inanmayanlardan mı? Astroloji diyor ki ister inanın ister inanmayın, doğduğumuz ayın bizlere yüklediği birtakım karakter özellikleri bulunuyor! Bazılarınız içinizden “Hadi canım, siz de yani…” diyecek bazılarınız da “Hmm, gerçekten de bu özelliklere sahipler.” diye geçireceksiniz. Neyse, lafı daha fazla uzatmayalım ve şubat ayında doğan insanları daha yakından tanımaya başlayalım.

DEVAMINI OKU

Farklı Ülkelerin 14 Şubat Gelenekleri

mblog_image

Her yılın 14 Şubat günü, birçok ülkede “Sevgililer Günü” “Aziz Valentin Günü” ya da çok farklı isimlerde kutlanmaya devam ediyor. Bazı toplumlarda ise 14 Şubat gününün sevgililik müessesi ile uzaktan yakından ilgisi bulunmuyor. “Nasıl yani?” dediğinizi duyar gibiyiz. O halde gelin peşimizden! Bakalım farklı ülke ve kültürlerde bugünün kutlanma şekilleri ve gelenekleri nelermiş birlikte öğrenelim.

DEVAMINI OKU

Şubat Ayında Vizyona Giren 6 Yeni Film!

mblog_image

Bahar aylarına bir adım kalan şubat günlerinde yapılacak en iyi etkinliklerden biri, bizce sinemaya gitmektir. Siz de bu fikre katılıyorsanız bu ay vizyon oldukça zengin ve iddialı. Her zevke göre konular içeren bu 6 film; kalan son soğuk günlerin ilacı gibi olacak, bizden söylemesi. Hadi listeye birlikte bakıp güzel bir film seçelim ve biletler tükenmeden sinema salonlarına koşalım!

DEVAMINI OKU

En Güzel Kış Sporları

mblog_image

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur; bunun için de sporun tüm türleri ile iyi geçinmek şahane olur! Var mısınız hava şartlarını dert etmeden her daim spor yapıp hem bedeninizi hem de zihninizi sağlıkla doldurmaya? Cevabınız evetse hiç ertelemeden, havalar soğuk falan demeden kış sporları ile başlamalı! Kış sporlarını daha yakından tanıyıp aralarında size en çok uyan acaba hangisiymiş hadi birlikte karar verelim.

DEVAMINI OKU

Evcil Hayvan Beslemeniz İçin 5 Neden

mblog_image

Mutsuz musunuz, kariyerinizde hedeflediğiniz her şeyi yaptınız ama evinize geldiğinizde birinin olmasını mı istiyorsunuz? Yoksa çok stresli misiniz, kaygınızı azaltmak için sürekli çikolata yiyor, yoga ya da meditasyon gibi çeşitli kurslara mı yazılıyorsunuz?

DEVAMINI OKU

Tatilde Çocukların El Becerilerini Geliştirecek El Sanatları

mblog_image

El sanatları, çocuk gelişiminde önemli rol almaktadır. El sanatları sayesinde çocuğunuzun nelere yatkın olduğunu gözlemleyebilir, hayatını yönlendirmede katkıda bulunabilirsiniz. MigrosTV olarak çocuklarınıza hem beceri hem de güzel zaman geçirebilecekleri birkaç kolay ve basit malzemeli etkinlikler derledik. Şimdiden bol keyifli dakikalar dileriz!

DEVAMINI OKU

Kış Temalı 6 Güzel Şarkı

mblog_image

Hava yağışlı olduğunda omzuna şalını, eline sıcak içeceğini alıp en sevdiği şarkıları açanlar; karlı havaya akordeon sesi; yağmurlu havaya keman sesini yakıştırıp kendinden geçenler, her anının fonuna uygun bir şarkı bulmayı başaranlar…

DEVAMINI OKU