MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

5 Farklı Bahçe Bitkisi ve Bakımı

mblog_image

Havaların ısınması ile birlikte kendimizi balkonlarımıza varsa bahçelerimize atarız. O halde balkon ve bahçelerimizi elimizden geldiğince süslemenin, kendimize şahane ortamlar yaratmanın da zamanı gelmiş demektir. İşte size bahçe ya da balkonlarda kolayca yetiştirebileceğiniz 5 çiçek ve bakım yöntemleri.

DEVAMINI OKU

Monotonluğu Kırabilmek İçin 6 Öneri

mblog_image

Bize dayatılan belirli kurallar vardır sanki; insan doğar, büyür, okula gider, mezun olur, iş bulur, evlenir, çocuk sahibi olur, torun bekler, ölür…

DEVAMINI OKU

Kedi Sahiplenmeye Karar Verdiyseniz İşte Size 6 Tavsiye

mblog_image

Kedi sahiplenmek; sıkıcı hayatlarımızın neşesi, sevgisiz hayatlarımızın tutunma sebebi, bir canlıya hayat verebilmenin sonsuz huzuru olabilir. Kedi sahiplenmeye karar vermek oldukça güzel bir karar olmakla birlikte büyük sorumlulukları da beraberinde getiren bir karardır. Kedileri birkaç ay vakit geçirmelik bir eğlence olarak değil, ömür boyu yoldaş olacağınız arkadaşlar olarak görmenizde ve sahiplendiğinizde karşılaşacağınız durumları unutmamanızda fayda var. Gelin, kedi sahiplenmeye karar verdiyseniz tekrar düşünün. Neden mi?

DEVAMINI OKU

Gezgin Bir Ruhun Kazandırdığı 7 Önemli Detay

mblog_image

Neredeyse insanlığın var oluşundan beri iki soru tartışılır durur. Birincisi “Tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan çıkar?” sorusu; diğeri ise “Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı?” sorusudur. Bunların cevabını yine düşünedurun. Biz de bu sorulara yenisini ekleyelim, gezgin bir ruh neler kazandırır insana?

DEVAMINI OKU

5 Rengin Psikolojik Etkisi

mblog_image

Renklerin biz farkında olmasak da düşüncelerimizi yönlendirme konusunda olan güçlü etkileri tarihten, kişisel tecrübelerden, psikolojik araştırmalardan kanıtlanmış gerçeklerdir. Her rengin kendine göre fizyolojik ya da psikolojik etkileri ile hayatımızı bilmeden yönlendiririz. Örneğin çalışma odamızın renklerini doğru seçebilirsek daha verimli sonuçlar elde edebilir; odamızın renklerini doğru seçebilirsek daha sağlıklı bir uyku uyuyabiliriz.

DEVAMINI OKU

En İyi Selfie’yi Çekmek İçin 8 İpucu

mblog_image

Akıllı telefon kullanımı ile günlük hayatımızda her anımızı paylaşma yarışına girdik desek hiç de yanlış olmaz. Her gün onlarca fotoğraf paylaşıyoruz, gelen bildirimlerle kendimizi yarıştırıyoruz. En iyi selfie’yi çektirecek, beğeni rekorları kırdıracak yöntemler olabilir mi sizce? Birkaç öneriyi sizin için derledik, deneyin ve görün deriz. Başarılar!

DEVAMINI OKU

27 Mart Dünya Tiyatro Günü Hakkında 6 Bilgi

mblog_image

Dünya Tiyatro Günü’nün öyküsü, A.M. Julien adında bir Fransız’ın hayal ettiği “Uluslar Tiyatrosu-Theatre Des Nationes” adlı festivali gerçekleştirmesiyle başladı.

DEVAMINI OKU

Evcil Hayvan Sahibi Olmanın Verdiği 8 Güzellik

mblog_image

Evcil hayvan sahibi olmayanların, evcil hayvan sahibi olanlara göre anlayamayacağı birçok duygu durumu vardır. Tıpkı çocuk sahibi olmayanların, çocuk sahibi olanlara göre anlamayacağı birçok duygu durumunun varlığı gibi.

DEVAMINI OKU

Türkiye’de Kayak Yapabileceğiniz 8 Yer

mblog_image

Birçok insan için kar yağışı, diğer doğa olaylarına göre çok daha özel ve güzeldir. Eğer yaşadığı yerde kar yağmamışsa hemen tatil hakkını kullanır ve kar yağan diyarlara doğru yola çıkar ki kar ve kış mevsimine doyabilsin.

DEVAMINI OKU